1xbet

Tumblr Küresel Reklam Politikası Son Değişiklik: 2023-11-23

Tumblr Küresel Reklam Politikası Son Değişiklik: 2022-11-23

Merhaba reklamcı! Tumblr'ın aşağıda belirtilen reklamcılık politikalarına hoş geldiniz. Reklamlarınızın gerekli tüm yasa ve düzenlemelere uymasını zorunlu tutmanın yanı sıra, Tumblr'ın bilinen yüksek kaliteli içeriğini oluşturmanız konusunda size rehberlik etmeleri amaçlanmaktadır. Ancak, bu politikaların yasal tavsiye olmadığını unutmayın. Hukuki tavsiye için Google'da "avukat" yazın ve ne olduğunu görün.

1xbet

Bu politikalar, Tumblr'ın tüm reklam ürünleri için geçerlidir. Her biri (ve buna self servis reklam ürünleri dahildir). Tüm tekliflerimizin tam açıklaması için işletme sayfamıza göz atın veya marka stratejistlerimizden biriyle konuşun.

Politikalarımız zaman zaman belgenin kendi metninde veya bu belgenin bağlantı verdiği ayrıntılı açıklamalarda değiştirilecektir.

Diğer politikalarımız hakkında bilgi mi arıyorsunuz? Reklamdan daha fazlası için geçerli olanlar? müthiş. Sonunda farklı ilgi alanlarına sahip biriyle tanışmak güzel. Bunları Hizmet Şartlarımızda bulabilirsiniz.

Rehber ilkeler

Tumblr, internette ilginç olan her şeyin doğum yeri ve varış yeridir. Hoş geldin. Artık bunun bir parçasısın.

1xbet

Ürünlerimizi makul olmayan yüksek standartlarda tutuyoruz ve reklamverenlerimizin içeriklerinin yaratıcılığı ve bütünlüğü açısından bu standartları karşılamasını bekliyoruz. Aşağıda, faaliyet gösterdiğimiz ve bu belgede belirtilen politikalara rehberlik eden ilkeler yer almaktadır. Bu ilkeleri takip ederseniz, Tumblr'da harika bir reklamveren olacaksınız.

Güvenlik ve güven: Kullanıcılarımızı önemsiyoruz ve siz de önemseyin. Güvenli olmayan ürünleri, hizmetleri, mesajları veya etkinlikleri asla tanıtmayın. Spam, zararlı kod, kötü amaçlı yazılım veya kimlik avı düzenleri dağıtmak veya teşvik etmek gibi herkesin kötü olduğunu bildiği şeyleri yapmayın. Belli ki bunları yapmayacaksınız ve eğer bu düşünce aklınıza bile geldiyse, o zaman iğrenç entrikalarınızı başka bir yere götürebilirsiniz.

Doğruluk ve dürüstlük: Tüm reklamlar, en yüksek doğruluk ve şeffaflık standardını göstermelidir. Bir hataya karşı dürüst olmalısın.

Yaratıcılık: Yaratıcı olun. Tumblr kullanıcıları bunu takdir ediyor. Burada markanızın hikayesini anlatırken, bunu yalnızca en yüksek editoryal ve kreatif standartlarla yapın. Her şey iyi olacak.

Reklamverenler İçin Kurallar

Genel

Politikalarımızın ruhuna uyun: Bu politikaları açık ve anlaşılır olacak şekilde yazdık. Her uç durumu listelemiyoruz, her küçük şeyi hecelemiyoruz. Lütfen bu belgenin lafzını değilse de ruhunu ihlal eden reklamlara gizlice girmeyin.
Topluluk Kurallarımıza uyun: Yalnızca bir reklamveren değil, topluluğun bir üyesisiniz.Bu nedenle, Tumblr'daki tüm içerikler gibi, reklamlarınız da Topluluk Kurallarımıza uygun olmalıdır.
Yasalara uyun: Her zaman, her zaman, her zaman, reklamcılık uygulamalarınızın sizin için geçerli olan tüm yasalara ve tüm ilgili yargı alanlarındaki faaliyetlerinize uygun olduğundan emin olun. Politikalarımızı ihlal etmek sizi bir pislik yapar. Yasaları ihlal etmek sizi bir suçlu yapar.
Sağduyunuzu takip edin: Genel bir izleyici kitlesi için uygunsuz olduğunu düşündüğümüz herhangi bir ismi reddetme hakkımızı saklı tutarız. Burada çocuklar var, biliyorsun.
Bu politikaların arkasındaki ilkelerden politikaların kendilerine geçelim. Aşağıda, Tumblr'da reklam vermeyle ilgili olarak nelere izin verdiğimiz ve nelere izin vermediğimiz konusunda ayrıntılı açıklamalar bulunmaktadır.

1xbet

Yerel reklamcılığın dinamik yapısı nedeniyle, reklamın belirli öğelerinin (resim veya açıklama dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) her zaman görünmeyebileceğini unutmayın. Reklam metni, mevcut alana, görüntülendiği cihaza, göründüğü bağlama veya diğer gereksinimlere göre kısaltılabilir. Reklamverenler, reklamın açılış sayfasında veya kreatifte gerekli tüm metinlerin mevcut olduğunu doğrulamaktan sorumludur.

dil

Açılış sayfaları da dahil olmak üzere reklamlar, coğrafi olarak hedeflenen kitlenin çoğunluğunun anlayacağı bir dilde yazılmalıdır.

– Basitleştirilmiş Çince metin kullanan reklam içeriğine izin verilmez.

Fiyatlandırma ve Fiyat Talepleri

Bir reklamda veya açılış sayfasında yapılan bir teklif, gerçek, doğru, kullanıcılar için anlaşılır, önemli eksiklikler içermemeli ve teklifin gerçekliğini yanlış yansıtmamalıdır. Yem reklamına izin verilmez. Bir isimle yapılan tüm fiyat iddiaları, açılış sayfasında açık ve doğru bir şekilde kanıtlanmalıdır. Reklamlar/açılış sayfaları, bir ürün veya hizmetin "ücretsiz", "ücretsiz" veya benzeri olduğunu yalnızca, kullanıcının söz konusu ürün veya hizmet için tekliften yararlanırken herhangi bir ek maliyete maruz kalmayacağı durumlarda belirtmelidir. Bir ürün veya hizmetin reklamı "ücretsiz" veya "ücretsiz" olarak yapılamaz, eğer bu ifade adın/açılış sayfasının herhangi bir yerinde küçük puntolarla çelişiyorsa. "Ücretsiz", "ücretsiz" veya eşanlamlı teklifler içeren reklamlar veya açılış sayfaları, kullanıcılara satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce teklifin ilgili şartlarını ve koşullarını reklamlarda ve açılış sayfalarında açık ve belirgin bir şekilde açıklamalıdır.

Esas olarak, sadece yalan söyleme. Kolay olmalı. Sonuçta reklamcılık yapıyorsun.

Bir reklamda veya açılış sayfasında yapılan tüm teklifler gerçek, doğru ve kullanıcılarımız için net olmalıdır. Önemli bir eksiklik yok, teklifin gerçekliğini çarpıtmak yok. Yem reklamı yok. Sinsi olmak yok.

Aşağıdakileri içeren "Ücretsiz" teklifler, bir satın alma işleminden önce kullanıcıya açıkça bildirilmelidir:

– Yinelenen ücretler (abonelikler, sözleşmeler, negatif opsiyon fiyatlandırması veya diğer devam eden maliyetler) veya
– Tanıtılan ürün veya hizmeti almak için ek maliyetler (ücretler, birlikte verilen ürünler, depozito gereklilikleri veya diğer tek seferlik ücretler)
Abonelik gereksiniminin her zaman reklam metni içindeki ad biriminde açıklanması gerektiğini unutmayın. Yalnızca açılış sayfasına bildirim yerleştirmek yeterli değildir

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki ülkeler için:

– İlanlarda belirtilen fiyatlara vergi dahil olmalıdır. "4 £ artı vergi" metninin kullanılması uygun değildir. Belirtilen sayısal maliyet, hesaplanan vergiyi içermelidir.
– Fiyat belirten bir reklam, açılış sayfasında şu temel açıklamaları içermelidir: (i) ürünün ana özellikleri, (ii) reklamverenin kimliği, (iii) reklamverenin coğrafi konumu, (iv) herhangi bir ek navlun, teslimat veya posta ücreti, ödeme, teslimat, sözleşmenin yerine getirilmesi veya şikayetlerin ele alınması ile ilgili olağandışı düzenlemeler, herhangi bir cayma hakkının ayrıntıları veya mümkün olduğunda iptal.

Para birimi

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki ülkeler için: reklamlar fiyatları yerel para biriminde göstermelidir.

BK ve DE: Reklamlar, aşağıdaki durumlarda yabancı para birimleri cinsinden fiyatları içerebilir:

– fiyat yanıltıcı değil;
– ödeme belirtilen para biriminde yapılabilir;
– tacir sadece £ kabul ediyorsa ve £ fiyatı daha yüksekse, hiçbir ikili fiyat göstergesi (örneğin, bir yabancı para birimine ek olarak İngiliz sterlini (£)) kullanılmaz.

Tarayıcı Girişimi

Açılış sayfaları veya reklamlar açılır pencere oluşturamaz. Bunlar kesinlikle en kötüsü. Tarayıcının geri düğmesi ve kapat düğmesi, açılış sayfasından herhangi bir müdahale olmadan çalışmalıdır. Hadi. Bunlar müşterileriniz. Onlara iyi davran.

Ad içeriği aşağıdakileri içeremez:

Neyin tanıtımını yapıyor olursanız olun, reklamlarınız aşağıdakilerle ilgili temalar oluşturamaz veya içeremez: Açıkça Cinsellik Şiddet, ölüm veya şok Yasadışı uyuşturucular Sigara veya tütün kullanımına teşvik Telif hakkı veya ticari marka ihlali Hileli, aldatıcı, süresi dolmuş veya yanıltıcı iddialar Nefret ve taciz Düşük görüntü kalitesi veya kullanıcı deneyimi Tumblr üyeliği veya onayı

Açık Cinsellik

Politika:

Reklamlarda cinsel içerik kullanımına açık fikirli bir yaklaşım benimsiyoruz. Tumblr, belirli bir ölçüde cinsel tema içeren reklamlara izin verir, ancak reklamları duruma göre değerlendiririz.

Aşağıdaki ülkelerin cinsel içerikle ilgili özel kural ve düzenlemeleri olduğunu unutmayın:

İşte oldukça iyi olduğumuz şeyler:

– Cinsel eğitim (MENA dışında)
– Seks ve cinsellik ile ilgili haberler ve güncel olaylar
– Tıbbi çizimler ve modeller
flört hizmetleri

Şiddet, ölüm ve şok

Politika:

Sarsıcı, tiksindirici veya ürkütücü materyallerin tanıtımı onaylanmayacaktır. Kendine zarar verme, cinayet veya ölümün açıkça tasvir edilmesine izin vermeyiz. Gereksiz kan, hayvanlara yönelik şiddet ve nedensiz veya aşırı derecede ürkütücü görüntüler reddedilecektir.

Politika nelere uygulanmaz:

– Küfür ("siktir git" gibi)
– Eğitim amaçlı ayrıntılı tıbbi prosedürler
– Şiddetle ilgili haberler ve güncel olaylar
– Şiddet olaylarının belgelenmesi veya bunlarla ilgili eğitim

yasadışı ilaçlar

Politika:

Müstehcen memleri ne kadar sevsek de, Tumblr yaratıcı içerikte yasa dışı uyuşturucuların ve uyuşturucu teçhizatlarının tasvirini veya tanıtımını yasaklar. Bu hem açık hem de zımni referanslar için geçerlidir. Örneğin, çok komik olsa bile bir kişinin yasa dışı bir uyuşturucunun etkisi altında olduğunu ima eden kreatiflere izin verilmez.

Politika nelere uygulanmaz:

İlaçlar
– Uyuşturucu ve uyuşturucu kullanma araçlarıyla ilgili haberler ve güncel olaylar
– Uyuşturucu rehabilitasyon programları
– Uyuşturucu eğitimi ve belgesel

Sigara veya tütün kullanımının teşvik edilmesi

Politika:

Selam Don Draper. Yıl 2021 (ya da en azından bunu yayınladığımızda öyleydi). Tumblr, reklamlarımızda sigara, puro veya tütün ürünlerinin tanıtımına ve/veya sigara içilmesine izin vermez.

Politika nelere uygulanmaz:

– Sigara içen karakterler veya aktörler
– Sigarayı bırakma ile ilgili içerik
– Sigara ile ilgili haberler ve güncel olaylar

Telif hakkı veya ticari marka ihlali

Politika:

Reklamlarınıza haklarına sahip olmadığınız materyalleri koymayın. Tumblr'da tanıttığınız her türlü içerikten siz sorumlusunuz. Reklam öğeniz üçüncü taraf materyal içeriyorsa, reklamınıza dahil etmek için tüm uygun haklara ve lisanslara sahip olmanız gerekir. Ve Tanrı aşkına, telif hakkı veya ticari marka ihlali içeren veya teşvik eden hiçbir şeyin tanıtımını yapmayın.

Tumblr, tüm telif hakkı ihlali bildirimlerine hızlı bir şekilde yanıt verir. Ayrıntılar için lütfen Topluluk Kurallarımıza ve Hizmet Şartlarımıza bakın. Raporlar, DMCA formumuz kullanılarak yapılabilir.

Hileli, aldatıcı, süresi dolmuş veya yanıltıcı iddialar

Politika:

Topluluğumuzu kandırmaya çalışmayın. Bu konuda başka kimseyi kandırmaya çalışmayın. Yanlış veya yanıltıcı bir iddiaya sahip herhangi bir isim reddedilecektir.

– Dolandırıcı olma.
– Tumblr yerel eylemlerini (beğenme, yeniden bloglama vb.) kendi adınıza taklit etmeyin veya tıklamaları cezbetmek için yanlış düğmeler/kutular oluşturmayın.
– İyileştirici özelliklere sahip olduğunu iddia eden, kalıcı sonuçlar öneren veya cerrahi veya reçeteli ürünlerin eşdeğerliğini öne süren reklamlar göndermeyin.

Nefret ve taciz

Politika:

Bir kişiye veya bir grup insana karşı nefret içeren veya başka bir şekilde onları gücendiren, aşağılayan veya taciz eden içerikler yayınlamayın. Özellikle ırk, etnik köken, din, engellilik, cinsiyet, yaş, gazilik durumu, cinsel tercih veya korunan diğer sınıflar hakkında olumsuzluk gösteren hiçbir reklamı onaylamayacağız. Kullanıcılarımız, terbiyeli insanlar olarak, bu tür şeylerden hoşlanmazlar.

Politika nelere uygulanmaz:

– Nefret karşıtı kampanyalar
– Haberlere ve güncel olaylara odaklanan içerik
– Eğitim ve belgesel içeriği

Kötü görüntü kalitesi ve kullanıcı deneyimi

Politika:

– Resimler (animasyonlu veya hareketsiz) ve videolar yüksek kalitede olmalı ve asla bulanık, okunaksız, net veya pikselli olmamalıdır (8 bitlik bir estetik veya başka bir tür ustaca düşük çözünürlüklü olmadıkça) bak, bu durumda, tamam, iyi). Reklam öğeniz bu standartları karşılamıyorsa, sizden yeni reklam öğesi göndermenizi isteriz.
– Animasyonlu resimler ve videolar hızlı bir şekilde yanıp sönmemeli, hipnotik hisler yaratmamalı veya hassas kullanıcıları (sara hastaları gibi) riske atacak hareketler içermemelidir.

Tumblr üyeliği veya onayı

Reklamlar, açık yazılı izin olmaksızın Tumblr ile bir bağlantı veya Tumblr tarafından onaylandığını belirtmemeli veya ima etmemelidir. Endişelenme, seni hala seviyoruz.

Reklam içeriği aşağıdakileri tanıtamaz:

Tumblr, belirli ürün ve hizmet kategorilerinin reklamlarına açıkça izin vermez. Bazılarına yukarıda sıralanan ilkelere göre izin verilmez ve bazılarına bu tür reklamların yasa dışı olduğu yargı bölgelerinde (aşağıda belirtildiği gibi) izin verilmez. Bu kategoriler şunları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

Astroloji ve burçlar
Sahte ürünler veya telif hakkı ihlali
Belirli diyet takviyeleri
Yerel etkileşimler için tazminat
dereceler ve denemeler
Yasadışı veya keyif verici uyuşturucular ve uyuşturucu kullanma araçları
Yasa dışı ürün ve hizmetler
Güzellik ve kişisel bakım ürünleri
Nesli tükenmekte olan türlerden elde edilen ürünler
Tütün ve tütün aksesuarları
Cinsel ürün ve hizmetler
Doğrulanmamış iş uygulamaları
izinsiz bilet satışı
Silahlar ve silah aksesuarları
Ticaret kısıtlamalarının geçerli olduğu ürün ve hizmetler

Astroloji ve burçlar

Politika:

Tumblr, şu ülkelerde medyum, astroloji veya yıldız falı reklamlarına izin vermez: Cezayir, Bahreyn, Mısır, Irak, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Libya, Fas, Umman, Katar, Suudi Arabistan, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri ve Yemen

Sahte ürünler veya telif hakkı ihlali

Politika:

Tumblr, (i) esas olarak taklit mal satışı yapan veya (ii) önemli ölçüde ihlal edici olmayan kullanımlar olmaksızın telif hakkı ihlali yapan ürün, işletme veya web sitelerinin reklamlarına izin vermez. Bu içerir:

– Gerçek sürüm olduğu ima edilen yakın ancak aynı olmayan kopyalar dahil olmak üzere sahte, kaçak veya taklit ürünler
– Tasarım ürünlerinin kopyaları veya taklitleri
– Hak ihlalinde bulunan materyaller için web siteleri

Bazı takviyeler

Politika:

Tumblr, yasa dışı veya yürürlükteki kanunlarca yasaklanmış veya Tumblr'ın kendi takdirine bağlı olarak belirlediği herhangi bir ürünün, öğenin veya içeriğin reklamını yasaklar.

Yerel etkileşimler için tazminat

Politika:

Tumblr, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, yerel Tumblr etkileşimleri yapmak veya kullanmak için açıkça tazminat sağlayan hiçbir hizmetin reklamına izin vermez:

– Gönderileri beğenmek veya yeniden bloglamak
– Kullanıcıları takip etmek
– Reklamlara tıklamak
– Arama yapma
– E-postaları açma

dereceler ve denemeler

Politika:

Tumblr, yasa dışı derece veya öğrenci hizmetleri reklamlarına izin vermez. Bunlar şunları içerir ancak bunlarla sınırlı değildir:

– Satılık veya akredite olmayan üniversiteler veya programlar tarafından sunulan dereceler veya transkriptler
– Akademik makale yazma hizmetleri veya önceden yazılmış makalelerin, tezlerin ve doktora tezlerinin satışı

Politika nelere uygulanmaz:

– Akredite üniversiteler ve kolej programları için reklamlar
– Çevrimiçi eğitim hizmetleri veya programlarına ilişkin reklamlar (ör. sınava hazırlık hizmetleri)

Yasadışı veya keyif verici uyuşturucular ve uyuşturucu kullanma araçları

Politika:

Tumblr, eğlenceli olanlar da dahil olmak üzere yasa dışı veya keyif verici uyuşturucuların reklamlarını veya bu tür uyuşturucuların yönetimine veya kullanımına yardımcı olmak için özel olarak pazarlanan her şeyi yasaklar.

Bunlar şunları içerir:

– Uyuşturucu testlerini atlatmak için kullanılan ürünler
– Pipolar, sarma kağıtları, nargileler, buharlaştırıcılar, diğer sigara içilen kaplar (bu poliçede aksi belirtilmedikçe)
– Salvia bitkisi ve diğer aptalca ve tehlikeli şeyler gibi "yasal uyuşturucu" olarak pazarlanan maddeler
– Uyuşturucuya erişimi sağlayan hizmetler

Politika şunları içermez:

– Reklamın hedef pazarda yasal olması koşuluyla e-sigaralar
– Adı uygun şekilde coğrafi olarak hedeflendiği sürece, esrar gibi bazı bölgelerde yasal veya suç olmaktan çıkarılmış olabilecek uyuşturucular

Yasa dışı ürün veya hizmetler

Politika:

Oldukça basit, eğer bir şey yasa dışıysa, bunun Tumblr'da reklamını yapmayın. Yasa dışı ürün ve hizmetlerin reklamını veya tanıtımını yasaklıyoruz. Tüm reklamlarınız ve bu reklamlarda tanıtılan ürün ve hizmetler, yürürlükteki tüm yasa ve düzenlemelere uygun olmalıdır.

– Domuz, domuz ürünleri ve türevleri
– Ulusal semboller, marşlar veya bayraklar kullanan reklamlar
– Ulusal semboller, marşlar veya bayraklar kullanan reklamlar
– Filipin Denizaşırı İstihdam İdaresi'nden bir lisansa sahip olmadıkça, Filipinler'e denizaşırı iş ilanları veren istihdam büroları

Nesli tükenmekte olan türlerden elde edilen ürünler

Politika:

Hatta ne olur. Nesli tükenmekte olan hayvanlar zaten yeterince zor zamanlar geçiriyor. Tumblr, Dünya Yaban Hayatı Federasyonu (WWF) tarafından nesli tükenmekte olan türler olarak sınıflandırılan herhangi bir türden türetilen veya bunlardan yararlanan herhangi bir ürün veya hizmetin reklamını açıkça yasaklar.

Kişisel Bakım ve Güzellik Ürünleri

Politika:

Tumblr, ürün veya hizmetin başarısı hakkında gerçekçi olmayan bir beklenti oluşturan, iyileştirici özellikler iddia eden, kalıcı sonuçlar öneren veya cerrahi veya reçeteli ürünlerin eşdeğerliğini ima eden kişisel bakım veya güzellik ürünleri reklamlarına izin vermez.

Tütün ve tütün aksesuarları

Politika:

Tumblr, aşağıdakilerin tanıtımına yönelik reklamlara izin vermez:

– Sigaralar
– purolar
– dumansız tütün
– Sarma kağıtları
– Diğer tütün ürünleri, gereçleri veya şirketleri

Politika nelere uygulanmaz:

– Sigarayı bırakma programlarını tanıtan reklamlar

Cinsel ürün ve hizmetler

Politika:

Tumblr, cinsel ürün veya hizmet reklamlarına izin vermez. Bu şunları içerir ancak bunlarla sınırlı değildir:

– Müstehcen kitaplar, filmler, dergiler veya web siteleri
– seks oyuncakları
– Libido arttırıcılar
– Fuhuş veya eskort hizmetleri
– Yetişkinlere yönelik eğlence kuruluşları veya ev içi egzotik dansçılar
– Samimi ve erotik masaj hizmetleri
– Uluslararası evlilik komisyonculuğu hizmetleri (örneğin, siparişle gelin hizmetleri)

Doğrulanmamış iş uygulamaları

Politika:

Tumblr, doğrulanmamış, abartılı, sömürücü veya şüphe uyandıran mali kazançlar sunan hizmetlerin reklamına izin vermez; değer önermelerini açıkça açıklamayan iş modelleri; veya kişinin faturalarını ödemeye odaklanan potansiyel olarak sömürücü hizmetler (maaş günü kredileri gibi). Teklif veya ürün hakkında kararsız kalırsak, adınızı bu temelde reddedebiliriz.

Politika ne için geçerlidir:

– kuruş müzayedeleri
– avans kredileri
– piramit şemaları
– hızlı zengin olma teklifleri
– "evde çalış" iş teklifleri
– diğer para kazanma fırsatları veya teklifleri

izinsiz bilet satışı

Politika:

Tumblr yetkisiz bilet satışlarının tanıtımına izin vermez. Bu, sahte biletlerin satışı ve uygun taraflardan önceden izin alınmaksızın biletlerin yeniden satışı için geçerlidir. Başka bir deyişle, biletlerinizin gerçekliğini doğrulamanın bir yolunu bulamazsanız, reklamlarınızı kabul edemeyiz.

Silahlar ve silah aksesuarları

Politika:

Tumblr, yargı alanınızda yasal olsun ya da olmasın, tüm silahların reklamını yasaklar. ✌ ☮

Politika ne için geçerlidir:

– Tüm ateşli silahlar ve diğer silah türleri (örneğin saçma tabancaları, paintball tabancaları, hava tabancaları, BB tabancaları, tüfekler, pompalı tüfekler)
– Silah parçaları ve aksesuarları (örneğin mermiler, yuvalar, şarjörler)
– Ateşli silah susturucuları ve tabanca güvenlik sertifikaları
– Silah eğitimi ve hedef talim hizmetleri
– Bombalar ve bomba yapım ekipmanları
– Havai fişek
– Bıçaklı veya kenarlı silahlar (örneğin, palalar, sustalı bıçaklar, fırlatma yıldızları, kelebek bıçaklar)

Ticaret kısıtlamalarının geçerli olduğu ürün ve hizmetler

Politika:

Tumblr, Küba, İran, Kuzey Kore, Suriye ve Sudan'a yönelik ambargolar gibi ticari ambargoların olduğu yerlerde mal ve hizmetlerin tanıtımına izin vermez.

Tumblr, aşağıdaki kategorilerde ürün veya hizmet tanıtımını kısıtlar ancak yasaklamaz:

Buradaki "kısıtlamaların" hem ürüne hem de hizmete veya belirli bir reklamı hedeflemenize nasıl izin verdiğimize (örneğin, yalnızca belirli yargı bölgelerine veya yalnızca belirli kişi segmentlerine) dayalı olabileceğini unutmayın. Bu kısıtlamalardan bazıları, ekteki açıklamada belirtildiği gibi, çeşitli yargı alanlarındaki yasal gerekliliklerle ilgilidir.

Alkol
esrar
Arkadaşlık siteleri
Kumar
Farmasötik ve diğer sağlıkla ilgili ürün ve hizmetler
finansal hizmetler
siyasi kampanyalar

Alkol

Politika

Tumblr, sitesinde doğrudan satış reklamları aracılığıyla bira, şarap ve alkollü içkiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, alkollü markaların ve Tumblr tarafından önceden onaylanmış içeceklerin uygun yaş hedefli tanıtımına ve satışına izin verir. "Uygun şekilde", reklamların hedeflenen yargı bölgelerindeki yasal içki içme yaşına göre yaş hedefli olduğu anlamına gelir. Alkollü içeceklerin ödül veya eşantiyon olarak sunulması yasaktır.

Yaş veya bölge hedeflemesine bakılmaksızın, alkol reklamları, reşit olmayan alıcılara hitap edecek şekilde tasarlanmamalı veya tasarlanmış gibi görünmemelidir. Alkol reklamları yasal olarak gerekli tüm bildirimleri içermelidir.

Politika nelere uygulanmaz:

– Şişe açacakları ve kokteyl bardakları gibi alkol aksesuarları
– Alkollü içeceklere odaklanmayan, alkol şirketlerinin sponsor olduğu etkinlikler

Alkolle ilgili reklamlar:

– Adın alkollü bir içecek için olduğundan emin olun
– Reşit olmayanları içki içmeye teşvik etme veya doğrudan veya dolaylı olarak, hedeflenen yetki alanında/bölgelerde yasal içki içme yaşının altındakileri hedef alma (örneğin, çocukların ilişkilendireceği karakterleri kullanarak veya çocukları model olarak kullanarak)
– Rekabet/aşırı içki içme veya örneğin paten kayarken veya elektrikli testere hokkabazlık yaparken alkol alan birini göstermeyi içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan güvenli olmayan içmeyi teşvik etme; bu tamamen berbat olurdu!
– Alkolün terapötik veya sağlık yararları olduğunu veya alkol almanın sosyal, cinsel, profesyonel, entelektüel veya atletik durumu iyileştirebileceğini ima etme
– Alkollü içecekleri alkolsüz içeceklerle karşılaştırın (gazoz gibi)
– Alkol almayı tehlikeli faaliyetlerle (uyuşturucu kullanmak gibi) veya alkolün olumsuz etkileyeceği özen veya beceri gerektiren faaliyetlerle (araba kullanmak gibi) pozitif olarak ilişkilendirin.
– Alkolün etkisi altındaki insanları göster
– Bir ürünün alkol içeriğinden bahsedin

Alkolle ilgili reklamlar:

– Reklam için hedeflenen yetki alanındaki (bölgelerdeki) mevzuata göre yaş sınırı bulunmalıdır. Reklamın yönlendirdiği herhangi bir site, Tumblr'daki kampanyanızla hedeflediğiniz tüm pazarlar için uygun şekilde yaş sınırına sahip olmalıdır.
– Hedef bölgelerdeki yasalara ve düzenlemelere ek olarak geçerli tüm özdenetim yönergelerine uyun.
TL;DR: hortlak olmayın, ürününüzü gerçekten yasal olarak satın alabilenlere reklam yapın ve reşit olmayan insanları büyüyene kadar bunun dışında bırakın.

Alkol reklamlarının şu ülkeleri hedeflemesi tamamen yasaktır: Rusya, Norveç, Cezayir, Bahreyn, Mısır, Irak, Ürdün, Kuveyt, Libya, Fas, Umman, Filistin Toprakları, Katar, Suudi Arabistan, Sudan, Suriye, Tunus, Birleşik Arap Emirates, Katar, Türkiye ve alkol reklamlarına izin verilmeyen diğer pazarlar.

esrar

Politika:

Tumblr, California, Illinois, Massachusetts, Oregon, Arizona ve Colorado hariç olmak üzere, sitesinde reklam yoluyla esrar ve kenevire bitişik ürün ve markaların tanıtımını ve satışını kısıtlar. "Esrarla bitişik ürünler" nargileleri, sarma kağıtları ve Weedmap'leri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Bu bölümün altında ayrıca ele alınan kenevirden türetilen CBD ürünlerini içermezler.

Esrar satışı veya kenevir markalarının genel tanıtımıyla ilgili tüm reklamlar (i) önceden Tumblr tarafından onaylanmalı, (ii) doğrudan satış ekibimiz aracılığıyla satılmalı (yani programatik değil) ve (iii) münhasıran şuraya coğrafi olarak hedeflenmelidir: yukarıdaki eyaletlerde yasal tüketim yaşındaki insanlar (her durumda 21+). Yaş hedeflemesine bakılmaksızın, esrar reklamları, reşit olmayan alıcılara hitap edecek şekilde tasarlanmamalı veya tasarlanmış gibi görünmemelidir. Esrar reklamları, yasal olarak gerekli tüm bildirimleri içermelidir.

Esrar reklamlarının dünyanın başka herhangi bir yerinde yayınlanması şu anda tamamen yasaklanmıştır. ¯_(ツ)_/¯ Açık sözlü olmak istemem ama kuralları biz koymasak da onlara kesinlikle uyuyoruz ve siz de aynısını yaparsanız gerçekten minnettar oluruz. Bu nedenle, aşağıdaki politikaları okuduğunuzdan emin olun:

Her zaman yapılmayan şeyler: / Asla izin verilmeyen şeyler:

– Eşantiyonlar, örneğin ödül olarak esrar veya kenevir aksesuarları
– Sigara ve tütünle ilgili diğer ürün ve markaların – bunların Tumblr'da reklamının yapılması yasaktır
– Delta-8 veya Delta-10 içeren ürünler için veya bunlarla ilgili reklamlar

Esrarla ilgili reklamlar:

– Yanıltıcı veya gerçek dışı olmalıdır ve canlı yayına geçmeden önce sağduyulu bir akıl sağlığı kontrolünden geçirilecektir.
– Reşit olmayan yaştaki esrar tüketimini teşvik edin veya doğrudan veya dolaylı olarak yasal tüketim yaşının altındakileri hedefleyin – örneğin, çocukların ilişkilendireceği karakterleri kullanarak veya çocukları model olarak kullanarak. Ah.
– Esrarın güvenli olmayan veya sorumsuzca kullanılmasını teşvik etme (örneğin, etkisi altında araba kullanan birini öne çıkararak, ki bu tamamen berbat olur)
– Esrar tüketmenin terapötik veya sağlık yararları olduğunu ima etmek
– Esrar kullanımını tehlikeli veya sorumsuz faaliyetlerle veya esrarın etkisinin olumsuz etkileyeceği özen veya beceri gerektiren faaliyetlerle (araba kullanmak gibi) pozitif olarak ilişkilendirin
– Esrar tüketen, sigara içen veya esrar etkisi altındaki insanları gösterin
– Ürünün alkollü bir içecek olduğu izlenimini vermek
– Sarhoş edici etkileri nedeniyle esrar kullanımını teşvik edin

Esrarla ilgili reklamlar:

– Adın esrar veya kenevire bitişik ürünler için olduğu konusunda net olun
– İşletmenin lisans numarasını görüntüleyin. Askıya alınmış veya etkin olmayan kenevir satıcılarının reklam yapması yasal olarak yasak olduğundan, reklamverenlerin etkin bir lisansı doğrulaması gerekecek. (Lisans gerektirmeyen yan ürünlerin reklamını yapıyorsanız bu kısım sizi ilgilendirmez ve isterseniz ileri atlayabilirsiniz)
– Feragatnamelerle gelin: Yalnızca CO, CA, MA, AZ, OR veya IL'deki tüketiciler için tasarlanmıştır; reşit olmayanlar için tasarlanmamıştır. Doğruluğundan ve yasalara uygunluğundan tamamen reklam veren sorumludur.
– Oregon'daki reklamlar için, şuna benzer bir dil ekleyin: "Bu ilacın etkisi altındayken bir araç veya makine çalıştırmayın; yalnızca yirmi bir yaş ve üzerindeki yetişkinler tarafından kullanılmalıdır; çocukların erişemeyeceği yerde tutun"
Kenevirden türetilen CBD : Kenevirden türetilen CBD ürünleri, yukarıdaki esrar reklam gerekliliklerine tabi değildir.Bunun yerine, kenevirden türetilen CBD ürünlerine yönelik kampanyalar için aşağıdaki öğeler geçerlidir:

– Reklamlar tıbbi, sağlık veya tedavi edici iddialarda bulunamaz
– Reklamı yapılan ürün sindirilemez olmalı ve yasal olarak türetilen CBD'den olmalıdır.
– CBD ürünlerini tüketen veya içen insanları gösterin
– Reklamlar yalnızca CBD ürünlerinin yasal olduğu eyaletlere hedeflenmelidir
– Açılış sayfaları, diğer Tumblr politikaları tarafından yasaklanan diğer ürün veya hizmetleri satamaz veya reklamını yapamaz

Farmasötik veya diğer sağlıkla ilgili ürün ve hizmetler

Politika:

Genel olarak, farmasötik ve diğer sağlıkla ilgili ürün ve hizmetlere yönelik reklamlar titizlikle dürüst ve doğrudan olmalı, yanlış veya abartılı iddialarda bulunmamalı ve ürün veya hizmeti, uygun düzenleyici kurumlar tarafından amaçlanan veya onaylanandan farklı bir kullanım için tanıtmamalıdır.. Sonuçta bahsettiğimiz insan sağlığı. Ek olarak, belirli ürün ve hizmetlerin hem reklamların coğrafi konumuna hem de reklamı yapılan ürün veya hizmete bağlı olarak farklı kısıtlamaları vardır. Bu kısıtlamalar aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Politika ne için geçerlidir:

– Reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, ilaç şirketleri, tıbbi cihazlar ve klinik deneyler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere farmasötik ve tıbbi ürünler
– Sağlık ve diyet takviyeleri ve beslenme ürünleri
– Sağlık beyanları, özellikle hastalık ve durumların tedavisi, önlenmesi veya teşhisi ile ilgili olanlar
– Her türden eczaneler (çevrimiçi, fiziksel, evcil hayvan, özel reçete vb.), özellikle reçete tanıtan eczaneler
– Tıbbi ve kozmetik hizmetler
– Prezervatifler ve cinsel sağlık ürünleri

Politika nelere uygulanmaz:

– Numaralı lensler dahil olmak üzere gözlük ve güneş gözlüğü
– Hastaneler ve klinikler dahil olmak üzere genel tıbbi ve dişçilik uygulamaları
– Uyuşturucu karşıtı veya rehabilite edici gruplar veya kampanyalar

Prezervatifler ve cinsel sağlık ürünleriyle ilgili reklamlar aşağıdaki yönergelere uygun olmalıdır ve aşağıdakilere tabi olacaktır:kısıtlamalar:

Çıplaklık veya cinsel aktivite tasviri yasaktır : Lütfen reklamınızın Tumblr'ın topluluk kurallarına uygun olduğundan emin olun. Hazır açılmışken, kampanyanız da genel Hizmet Şartlarımıza uygun olmalıdır.
Yaş Hedefleme : Reklamlar yetişkinleri (18 ve üzeri) hedeflemelidir ve içeriğin cinsel aktiviteyi/müstehcen materyali teşvik etmeye çok yakın olduğunu düşünürsek, marka blogunuza bir yaş sınırı ekleme hakkını saklı tutarız. Ki, bilirsiniz, zaten yapmanız için sizi cesaretlendirmezdik. Burada yine çocuklar var.
Merkez/bağlam hedefleme : Bu reklamlar, yalnızca halihazırda ilgili konuları görüntüleyen yetişkinlere ulaşmalarını ve daha genç kullanıcı topluluklarından kaçınmalarını sağlamak için ilgili yetişkin kullanıcı topluluklarına hedeflenmelidir.
Reklam oluşturma : Harika Tumblr Yaratıcılarımızın kampanyanız için içerik oluşturmasını istiyorsanız, hukuk ekibimiz yanlış veya yanıltıcı iddialarda bulunulmadığından veya görsel olarak ima edilmediğinden emin olmak için bunu inceleyecektir.

Ayrıca, prezervatif reklamlarına yalnızca aşağıdaki ülkelerde izin verildiğini unutmayın:

– Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Fransa, Arjantin, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, İspanya, İngiltere, Yeni Zelanda, Brezilya, Kolombiya, Meksika, Peru, Kanada
Ek olarak, (1) bu kategorideki tüm reklamlar yalnızca bir Tumblr marka stratejisti aracılığıyla çalışan onaylı reklamcılara açıktır ve (2) belirli yetki alanlarını hedefleyen tüm reklamlar, bazıları aşağıda tartışılan yerel yasal gerekliliklere uygun olmalıdır.

Reçetesiz satılan ilaç reklamları yalnızca aşağıdaki ülkeleri hedefleyebilir:

– Afrika ve Orta Doğu: Mısır, Kuveyt, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri
– Asya Pasifik: Hindistan, Endonezya, Japonya, Malezya, Yeni Zelanda, Filipinler
– Avrupa: Belçika, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Polonya, İspanya, Türkiye, Birleşik Krallık
– Latin Amerika: Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Dominik Cumhuriyeti, Meksika, Panama, Uruguay
– Kuzey Amerika: Kanada, Amerika Birleşik Devletleri
Aşağıdaki ülkelerde, farmasötik veya diğer sağlıkla ilgili ürün ve hizmetlerin reklamlarına yönelik ek özel kısıtlamalar vardır:

– Tüm reklamlar İstenmeyen Tıbbi Reklamlar Yönetmeliğine (Cap. 231)
– Reklam veren veya tanıtımı yapılan kurumlar da dahil olmak üzere sağlık profesyonelleri, Hong Kong Hükümeti Sağlık Bakanlığı'na kayıtlı olmalıdır.
– Birinin görünüşünü değiştiren herhangi bir prosedürü tanıtan reklamlar yasaktır.
– Reçetesiz satılan ilaçların çevrimiçi satışı yasaktır
– Sağlık ürünleri ve takviyelerine kısıtlamalara tabi olarak izin verilir
– İlaç üreticileri, kısıtlamalara tabi olarak bilgilendirici sitelerin ve kamu spotlarının tanıtımını yapabilir.
– Kontakt lens satışının teşvik edilmesine izin verilir
– OTC ilaçlar ve reçetesiz ilaçlara izin verilir ancak reklamların İlaç Reklam Kurulu tarafından onaylanması gerekir.
– Sağlık pratisyenleri tarafından yapılan reklamlar, pratisyen hekimin adı, uygulama alanı ve uygulama yeri ile sınırlıdır. Referanslar yasaktır
– Özel sağlık kuruluşlarının reklamları, isim, yer, iletişim bilgileri, çalışma saatleri, tesis türü ve uygulanan fiyatlar gibi genel bilgilerle sınırlıdır. Referanslar yasaktır
– Oral veya fiziksel uygulama yoluyla kullanılan zayıflama ürünleri yasaktır.
– OTC ilaçlara kısıtlamalarla izin verilir
– Sağlık ürünleri ve kozmetik ürünlere kısıtlamalarla izin verilir
– Yalnızca lisanslı tıp pratisyenleri tıbbi hizmetlerin reklamını yapabilir. Pratisyen hekimler tarafından yapılan reklamlar, pratisyen hekimin adı, adresi, çalışma saatleri ve lisanslı uygulama alanı ile sınırlıdır.
– OTC ilaçlara kısıtlamalarla izin verilir. Reklamlar, Suudi Gıda ve İlaç Kurumu (SFDA) tarafından onaylanmalı ve SFDA'nın kabul karar numarasını göstermelidir.
– Kozmetik ürünlere kısıtlamalarla izin verilir
– Kozmetik ürünlere kısıtlamalarla izin verilir.
– Yalnızca HCI Rehberinde yer alan lisanslı hastaneler, tıbbi klinikler, klinik laboratuvarlar ve sağlık kuruluşları tıbbi hizmet reklamı yapabilir.
– Tıp ve dişçilik hizmetlerinin tanıtımı yasaktır.
– Hijyenik ürünlerin ve kozmetiklerin tanıtımına kısıtlamalarla izin verilir.
– Aşağıdaki hastalıkları veya rahatsızlıkları tedavi eden ürünlerin tanıtımı yasaktır: – Tüberküloz
– Ciddi cinsel yolla bulaşan veya bulaşıcı hastalıklar
– Kanser ve tümörle ilgili diğer hastalıklar
– Kronik uykusuzluk
– Diyabet ve diğer metabolik hastalıklar

– Reçeteli ilaçların çevrimiçi satışının veya yeniden doldurulmasının tanıtımını yapmamaları koşuluyla, gerçek mekanda faaliyet gösteren eczanelerin reklamlarına izin verilir
– Ulusal Eczacılar Birliği (NABP) tarafından akredite edilmiş çevrimiçi eczanelerin reklamlarına kısıtlamalarla izin verilir
– İlaç üreticilerinin reklamlarına ABD yasalarına dayalı kısıtlamalarla izin verilir

Kumar

Politika:

Tumblr, çevrimiçi kumar kuruluşlarının veya kara tabanlı kumarhanelerin reklamlarına kısıtlı olarak izin verir. Kısıtlamalar, hem reklamların coğrafi konumuna hem de reklamı yapılan ürün veya hizmete bağlıdır. Ayrıca Tumblr masada otururken asla parasını saymaz. Anlaşma bittiğinde saymak için yeterli zaman olacak.

Bu politika aşağıdakiler için geçerlidir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

– Çevrimiçi fantezi spor siteleri
– Spor Bahisleri
– Bingo
– Kazı kazan oyunları
– Piyangolar
– Değerli herhangi bir şeyin değiş tokuşunu içeren beceri oyunları
– İpuçları, oranlar, şike, tahminler veya oran hesaplayıcıları sağlayan siteler
Lisanslı kara kumarhanelerinin reklamlarına, aşağıdaki ülkelerin hedeflendiği durumlar dışında, dünya çapında izin verilir :

– Afrika ve Orta Doğu: Mısır, Kuveyt, Fas, Pakistan, Suudi Arabistan, BAE
– Asya Pasifik: Avustralya, Çin, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Japonya, Malezya, Filipinler, Rusya, Singapur, Tayvan, Tayland, Vietnam
– Avrupa: Estonya, İsrail, Kuzey İrlanda, İtalya, Hollanda, Polonya, Türkiye, Ukrayna
– Latin Amerika: Brezilya, Venezuela
Piyango reklamlarına, izin verilen alan içindeki ve aşağıda faaliyet gösterme lisansı verilen ülkeleri hedeflemediği sürece, dünya çapında izin verilir:

– Afrika ve Orta Doğu: Mısır, Kuveyt, Fas, Pakistan, Katar, Suudi Arabistan, BAE
– Asya Pasifik: Çin, Hindistan, Endonezya, Malezya
– Avrupa: Avusturya, Türkiye
– Latin Amerika: Dominik Cumhuriyeti, Honduras, Paraguay, Peru, Venezuela
– Kuzey Amerika: Amerika Birleşik Devletleri
Kumarla ilgili işletmelerin reklamları, ilgili yerel olarak hedeflenen yargı bölgesinin kanunları tarafından da kısıtlanmıştır; yani, reklamlara yerel kanunlar tarafından izin verilmeli ve ayrıca tüm yerel yasal gerekliliklere uygun olmalıdır. Sorularınız veya endişeleriniz varsa lütfen marka stratejistinizle görüşün.

arkadaşlık siteleri

Politika:

Tumblr'da arkadaşlık siteleri reklamlarına izin verilir, ancak reklamların aşağıdakileri yapmaması gerekir:

– Eskort hizmetlerini tanıtın
– Örtülü veya açık bir şekilde gündelik seks, ilişki veya birliktelikleri teşvik edin
– Müstehcen dil veya resimler veya başka şekilde kışkırtıcı resimler veya metinler içeren
– Müstehcen açılış sayfalarına bağlantı
– Reşit olmayan üyelerin varlığını önermek veya ima etmek
– Bir kullanıcının arandığını, arandığını, e-posta gönderildiğini, anlık ileti gönderildiğini veya herhangi bir şekilde etkileşimde bulunulduğunu önerin (bilirsiniz, şu korkunç, hileli "Mesajlaşma bekliyor! (1)" düğmeleri veya benzer metin veya resimler)
– "Sipariş gelin" hizmetlerini veya her türlü uluslararası çöpçatanlığı tanıtın
Arkadaşlık sitelerinin reklamları, içeriği ne olursa olsun şu ülkelerdeki kullanıcıları hedefleyemez: Bahreyn, Mısır, Japonya*, Ürdün, Hindistan, Kuveyt, Lübnan, Umman, Katar, BAE, Suudi Arabistan. Ancak, düğünlerle ilgili hizmetlerin reklamları kabul edilebilir. Siyasi kampanyalarda olduğu gibi, bunlar da duruma göre onaylanacaktır.

*Japonya evlilik danışmanlığı hizmetlerinin tanıtımını da yasaklamaktadır.

finansal hizmetler

Politika:

Tumblr, finansal hizmetlerin tanıtımını kısıtlar. Kısıtlamalar, hem reklamların coğrafi konumuna hem de reklamı yapılan ürün veya hizmete bağlıdır. Bir finansal hizmet reklamını kabul ettiğimiz ölçüde; isim içeriği, faiz oranları veya döviz kurları gibi belirli finansal bilgileri içermemelidir.

Bu politikanın finansal hizmetlerle ilgili haberler veya bilgiler için geçerli olmadığını unutmayın.

Bu politikanın kapsadığı mali hizmet, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla aşağıdakileri içerebilir:

– Bankacılık Kurumları ve bankacılık hizmetleri
– Kredi ürünleri ve hizmetleri
– İpotek ve ipotek hizmetleri
– Sigorta ürünleri
– menkul kıymetler
– Döviz bozdurma, ticaret ve ilgili hizmetler
– Evin geri çevrilmesi (ters ipotekler)
– Özsermaye serbest bırakma
– Ev satın alma planları
– kredi kartları
– Bankalar
– Kripto para birimi ve bitişik hizmetler

Ayrıca Tumblr'ın şu reklamları kabul etmediğini unutmayın:

– Maaş günü kredileri
– Nakit avans
– Borç yönetimi veya yardım
– kredi onarımı

Mali hizmetler ve ilgili içerik reklamlarına yalnızca aşağıdaki ülkeler hedeflendiğinde izin verilir:

– Afrika ve Orta Doğu: Mısır, Kuveyt, Nijerya, Pakistan, Suudi Arabistan, Güney Afrika, BAE
– Asya Pasifik: Avustralya, Hindistan, Endonezya, Japonya, Maylaysia, Yeni Zelanda, Filipinler, Singapur, Güney Kore, Tayland
– Avrupa: Belçika, Fransa, Almanya, İrlanda, İsrail, İtalya, Hollanda, Polonya, İspanya, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık
– Latin Amerika: Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Meksika, Peru, Uruguay, Venezuela
– Kuzey Amerika: Kanada, Amerika Birleşik Devletleri
Belirli ülkeleri hedefleyen mali hizmet reklamları için aşağıdaki ek gereksinimler geçerlidir:

– Aşağıdakilerin reklamı yasaktır: – Para hizmetleri işletmeleri veya benzer bir işleme yol açabilecek herhangi bir şey
– Menkul kıymetler ve yatırım planları
– Hisse senetlerine ve hisse senetlerine ilgi duymayı teşvik etmeyi veya çekmeyi amaçlayan her türlü finansal spekülasyon

– Mali hizmet reklamcıları Mali Davranış Otoritesi tarafından yetkilendirilmeli ve talep yönetimi işletmeleri Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirilmelidir.
– Kredi kartlarını tanıtan reklamlar, açılış sayfasında aşağıdaki bilgileri açık ve net bir şekilde ve belirgin bir "Temsilci APR" etiketiyle birlikte içermelidir: – Faiz oranı
– Krediyle ilgili herhangi bir ücret veya masraf
– Kredi limiti
– Peşin fiyat ve herhangi bir ön ödeme tutarı
– Reklamverenin adı ve posta adresi

Kripto Para Politikası

Tumblr'ın önceden onayına tabi olarak, kripto para borsası ve kripto para cüzdanı reklamlarının Tumblr'da yayınlanmasına izin verilebilir.

Onay sürecimizin bir parçası olarak, işletmenizle ilgili belirli şirket, kayıt ve lisans bilgilerini göndermeniz gerekebilir. Onaylanırsa, reklamlar yerel yasal gereklilikler dahil tüm ilgili yasal gerekliliklere uymalı ve tüm reklamların ve açılış sayfalarının Tumblr'ın reklam politikalarına uygun olmasını sağlamalıdır. Ve hayır, kampanyanız için Dogecoin ile ödeme yapamazsınız.

Ama bir saniye bekleyin…

Reklam kabul etmediğiniz herhangi bir kripto kategorisi var mı? Evet. Şu anda, ilk madeni para teklifleri (ICO'lar), fark sözleşmeleri (CFD'ler) ve ikili opsiyonlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kriptoyla ilgili diğer ürün ve hizmetler yasaktır.

Blockchain teknolojisi veya kripto para birimi sektörü haberleri, etkinlikleri ve ticari ürünleri gibi bitişik ürünleri tanıtan reklamlar, aksi takdirde reklam politikalarımıza uygun olduğu sürece reklam yapabilir.

siyasi kampanyalar

Tüm siyasi reklamlar topluluk yönergelerimize (özellikle seçim bütünlüğüne yönelik olanlar) uymalı ve önceden Tumblr tarafından onaylanmalıdır.

Aşağıdakiler, Tumblr'ın siyasi reklamcılık olarak kabul ettiği şeyleri açıklayıcı niteliktedir (ancak ayrıntılı değildir):

– Kampanyalar veya seçimlerle ilgili reklamlar
– Oylamayı veya seçmen kaydını teşvik eden reklamlar (özgürlük ve benzeri şeyleri bildiğiniz için oylama veya seçmen kaydına izin verilmez)
– Siyasi malları tanıtan reklamlar (örneğin, bir kamu görevlisinin veya adayının resminin bulunduğu havalı bir kapri pantolon ya da hareketli bir siyasi sloganın yer aldığı tampon çıkartması)
– Siyasi bağış toplayan reklamlar
– Siyasi kuruluşlar tarafından yerleştirilen reklamlar veya potansiyel yasal veya siyasi öneme sahip konularla ilgili sorun ya da savunuculuk reklamları
Siyasi reklamlar, Federal Seçim Komisyonu tarafından ilan edilenler de dahil olmak üzere yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere uymalı ve reklam içinde "ücretini ödeyen" şeklinde net açıklamalar içermelidir. Siyasi reklamcılardan, kimliklerini ve/veya bu tür reklamları yerleştirme yetkilerini doğrulamak için ek bilgiler sunmaları da istenebilir.

Siyasi reklam kampanyaları ve bunların satın alındığı kişi veya kuruluşlarla ilgili bilgiler, şeffaflık amacıyla Tumblr tarafından ifşa edilebilir. Tumblr, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri içindeki siyasi reklamları kabul eder.

Self Servis Reklamcılık

Zaman zaman Tumblr, Tumblr'da kendi kendine hizmet esasına göre reklam verme olanağı sunabilir. Bu politika tarafından yasaklanan veya ölçüte dayalı kısıtlamaları (örneğin yaş, coğrafi bölge veya içerik kısıtlamaları) olan tüm reklamlar, herhangi bir self servis reklam sunumu için yasaklanmıştır. Tumblr, her reklamı önceden inceleyebilir ve herhangi bir adı herhangi bir nedenle reddetme hakkını saklı tutar.

Adınız onaylandıktan sonra değişiklik yapamazsınız. Tumblr, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, bu politikayı ihlal ettiğini, Tumblr'ın işine veya kullanıcılarına potansiyel olarak zarar verdiğini veya başka herhangi bir nedenle belirlediği herhangi bir reklamı duraklatma veya kaldırma hakkını saklı tutar.

Yorum yapın