1xbet

Neden Bizden İstiyorsunuz?

Avrupa Gizlilik Politikası Son Değiştirme Tarihi: 2022-10-27

Tumblr, Inc. (" Tumblr ", " biz ", " bize " veya " bizim ") bilgilerinizin özel niteliğini çok ciddiye alır. Bilgilerinizi nasıl topladığımız ve işlediğimiz konusunda şeffaf olmaya, bilgilerinizi güvende tutmaya ve size anlamlı seçenekler sunmaya çalışıyoruz. Gizlilik uygulamalarımızla ilgili bu politika (" Gizlilik Politikası "), tumblr.com'u (" Site ") ve/veya Tumblr'ın diğer etki alanlarını, ürünlerini, reklam ürünlerini, hizmetlerini ziyaret ettiğinizde ve kullandığınızda topladığımız veya aldığımız bilgileri nasıl ele aldığımızı açıklar., ve/veya iOS ve Android mobil uygulamalarımız dahil olmak üzere içerik (Site ile birlikte " Hizmetler "). Tumblr artık insanları güzel web siteleri kurma, hikayelerini anlatma ve hedef kitlelerini bulup büyütme konusunda destekleyen bir teknoloji şirketi olan Automattic'in bir parçası. Bilgilerinizi işleme şeklimiz değişmedi, bu nedenle Tumblr'da olduğunuzda, bir Tumblr uygulaması kullandığınızda veya ürünlerimiz, hizmetlerimiz veya teknolojilerimizle etkileşimde bulunduğunuzda bu Gizlilik Politikası geçerli olmaya devam edecektir. Bu Gizlilik Politikası, Automattic'in sahip olmadığı veya kontrol etmediği diğer Automattic iştiraklerinin veya şirketlerinin uygulamaları için geçerli değildir.

1xbet

Bu Gizlilik Politikası Neleri Kapsar?

Bu Gizlilik Politikası, Hizmetleri kullanırken veya Hizmetlere erişirken toplanan bilgileri nasıl ele aldığımızı kapsar. Bu Gizlilik Politikası ayrıca, ortaklarımızın bizimle paylaştığı veya bizim ortaklarımızla paylaştığımız, sizinle ilgili herhangi bir bilgiye nasıl davrandığımızı da kapsar.

Bu Gizlilik Politikası, üçüncü taraf web siteleri, hizmetleri, uygulamaları veya işletmeleri (" Üçüncü Taraf Hizmetleri ") dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, sahibi olmadığımız, kontrol etmediğimiz veya yönetmediğimiz üçüncü tarafların uygulamaları için geçerli değildir. Yalnızca gizliliğinize duyduğumuz saygıyı paylaşan Üçüncü Taraf Hizmetleriyle çalışmaya çalışsak da, bu Üçüncü Taraf Hizmetlerinin içeriği veya gizlilik politikaları konusunda sorumluluk almıyoruz. Eriştiğiniz tüm Üçüncü Taraf Hizmetlerinin gizlilik politikalarını dikkatlice incelemenizi öneririz.

Ayrıca: Bu Gizlilik Politikası, kullanıcılarımızın Tumblr bloglarında ne yaptıklarını düzenlemez ve bireysel bloglarımız ve blog yazarlarımızın bilgi toplama ve kullanma uygulamalarından sorumlu değiliz. Tumblr ürünlerinin harika özelliklerinden biri özelleştirilebilirliktir ve blog yazarları, bloglarının nasıl davranacağı konusunda çok fazla esnekliğe sahiptir. Ağımızdaki bir blogu ziyaret ettiğinizde, o blog bizden daha fazla bilgi toplayabilir ve reklamverenler dahil hiçbir ilişkimiz olmayan üçüncü taraflara bilgi sağlayabilir.

1xbet

Neleri Topluyoruz ve Nasıl Kullanıyoruz?

Hizmetlerin sağlanması sırasında çeşitli türde bilgiler toplar ve alırız. Hizmetlerimizi kullanmak için Tumblr tarafından toplanan belirli bilgi kategorileri gereklidir. Hizmetlerimizi sunmak, kişiselleştirmek ve iyileştirmek için, Hizmetlerimizi nasıl kullandığınızı ve onlarla nasıl etkileşimde bulunduğunuzu anlamak için hakkınızda sahip olduğumuz bilgileri (Hizmetlerimiz içinde ve dışında aldığımız bilgiler dahil) birleştirir ve kullanırız. Bu tür bilgileri ve kullanımlarını aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklıyoruz.

Bilgilerinizi yasal olarak toplamak ve kullanmak için temel olarak üç ayrı temele güveniyoruz.

– İlk olarak, Hizmet Şartlarımıza uygun olarak Hizmetlerimizi size sağlamak için bilgilerinizi belirli şekillerde işlememiz gerekir. Bu işleme, sizinle bizim aramızdaki sözleşmeyi gerçekleştirmek için gereklidir ve Hizmet Şartlarımız, bilgilerinizin kişiselleştirilmiş içerik ve reklamlar amacıyla işlenmesinin sunduğumuz Hizmetlerin gerekli bir parçası olduğunu açıkça belirtir.
– İkinci olarak, bilgilerinizi belirli şekillerde kullanmamıza izin verdiğiniz durumlarda, izninize (istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz) güveneceğiz.
– Üçüncüsü, aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, belirli durumlarda bilgilerinizi, bizim veya ziyaretçilerin, kullanıcıların veya ortakların meşru çıkarları için gerekli olduğunda ve bu meşru çıkarların sizin haklarınız veya çıkarlarınız tarafından geçersiz kılınmadığı durumlarda işleyebiliriz.
Bazen, Tumblr, bilgilerinizi işlemek için, örneğin sizin veya başkalarının hayati çıkarlarını (örneğin, ani bir zarar verme riskinin olduğu durumlar) korumak, gerektiğinde kamu yararı için başka yasal dayanaklara güvenebilir veya bir yasal yükümlülük, mahkeme emri veya yasal iddiaları kullanmak ve savunmak.

Hesap Bilgileri: Hizmetlerde bir hesap (" Hesap ") oluşturduğunuzda, size sağlamak için kullanıcı adınız, şifreniz, yaşınız ve e-posta adresiniz (" Hesap Bilgileri ") gibi bilgileri isteyeceğiz. Hizmetler. Kişiselleştirme gibi yöntemlerle Hizmetleri geliştirmek ve iyileştirmek için Hesap Bilgilerini tek başına veya diğer bilgilerle birlikte de kullanabiliriz. Hizmetleri yasal olarak kullanabileceğinizi doğrulamak için yaşınızı kullanırız. Aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, Hesabınızı doğrulamak ve sizinle iletişim kurmak için e-posta adresinizi kullanırız. Kullanıcıların arkadaşlarını e-posta adresine göre aramalarına da izin veriyoruz; ancak, Hesap Ayarlarınızdan e-posta aramayı devre dışı bırakabilirsiniz.

Tumblr'da kendinizi oldukça anonim tutabilirsiniz, ancak gönderilerinizin, bloglarınızın, sayfalarınızın ve kullanıcı adınızın varsayılan olarak herkes tarafından görülebileceğini unutmayın. E-posta adresinizi bilen kişiler bloglarınızı da bulabilir. Liste dışı olmayı tercih ederseniz, Hesap Ayarlarınıza gidin.

1xbet

Bizimle E-posta İletişimi: Hizmetlerin bir parçası olarak, bizden ara sıra e-posta ve diğer iletişimler alabilirsiniz. Hesabınızla ilgili idari iletişimler (örneğin, Hesap kurtarma veya şifre sıfırlama amaçlarıyla), Hizmetlerin ve Hesabınızın bir parçası olarak kabul edilir ve bunları almaktan vazgeçemeyebilirsiniz. Size, Hesap Ayarları sayfanızdan veya e-postaların kendisindeki "Çıkış" bağlantısını kullanarak devre dışı bırakabileceğiniz başka türde e-postalar da gönderebiliriz. Parolanızı veya diğer Hesap Bilgilerinizi istemek için size asla e-posta göndermeyeceğimizi unutmayın; böyle bir e-posta alırsanız, lütfen bize iletin .

İki tür e-posta gönderiyoruz: Tumblr'da olan eğlenceli şeylerle ilgili olanlar ve hesabınızla ilgili önemli bilgiler içerenler. İlkinden vazgeçebilirsin ama ikincisinden vazgeçemezsin.

Üçüncü Şahıs Hizmetlerindeki Hesaplarınıza İlişkin Bilgiler: Hesabınızı belirli Üçüncü Şahıs Hizmetlerine bağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir Üçüncü Şahıs Hizmeti için kullanıcı adınızı veya diğer kullanıcı kimliğinizi bize vermeyi seçebilirsiniz ve daha sonra bu Hizmette oturum açmanız gerekebilir. Bu oturum açma işlemini tamamladıktan sonra, örneğin bizden istediğinizde içeriğinizi o hizmete gönderebilmemiz için söz konusu hizmetteki hesabınıza erişmemizi sağlayan bir jeton alacağız. Üçüncü Şahıs Hizmet hesaplarınız için şifrelerinizi almayız veya saklamayız.

Üçüncü Şahıs Hizmetlerinden Elde Edilen Bilgiler: Bazı durumlarda, hakkınızda bilgi sağlayabilecek Üçüncü Şahıs Hizmetleriyle ortaklık yaparız. Bu tür bilgiler, örneğin cinsiyetinizi içerebilir, eğer bu bilgileri söz konusu üçüncü tarafa ifşa ettiyseniz ve Tumblr'ın erişmesini veya almasını sağladıysanız. Bu tür bilgileri edindiğimiz ölçüde, bunları yeni Hizmetler geliştirmek veya Hizmetleri iyileştirmek veya geliştirmek için kullanabiliriz.

Diğer hizmetleri Tumblr hesabınıza bağladığınızda, bu hizmetler sizinle ilgili bilgileri bizimle paylaşabilir. Bize gösterilenler, uzun ve sıkıcı olan ancak sorularınız veya endişeleriniz varsa muhtemelen okumanız gereken gizlilik politikaları tarafından belirlenir.

Kullanıcı İçeriği: Varsayılan olarak, Hizmetler aracılığıyla yapılan tüm paylaşımlar herkese açıktır. Bize içerik sağladığınızda, herkesin görebilmesi için yayınlanır. İçeriği özel olarak yayınlamanıza izin veren parola korumalı bloglar, Sorular ve Hayran Postası gibi araçlar sağlıyoruz. Aksini seçmediğiniz sürece, yayınladığınız her şeyin herkesin erişimine açık olduğunu varsaymalısınız. Ayrıca, başka bir kullanıcıyla, özellikle bir Sor, Hayran Postası veya gönderilen gönderi aracılığıyla özel olarak paylaştığınız herhangi bir şeyin daha sonra o kullanıcı tarafından herkese açık olarak gönderilebileceğini lütfen unutmayın. Herkese açık olarak yayınlanan ve paylaşılan içeriğe, arama motorları dahil herkes erişebilir ve bu, o içerikle ilgili sahip olduğunuz kontrolü etkileyebilir. Ek olarak, halka açık olarak paylaşılan bilgiler, yeniden bloglama gibi Hizmetlere özgü eylemler veya özellikler de dahil olmak üzere İnternet üzerinden kopyalanabilir ve paylaşılabilir.

Tumblr özünde halka açık bir platformdur. Harika şeyler paylaşmaktan korkmayın, ancak birkaç kez yeniden bloglandıktan sonra bunları internetten tamamen kaldırmanın zor olabileceğini anlayın.

Yerel İşlemler: Hizmetler, bir gönderiyi beğenmek, bir gönderiyi yeniden bloglamak, bir gönderiyi yanıtlamak ve bir blogu takip etmek gibi ürünlerimizin ayrılmaz bir parçası olan eylemleri gerçekleştirmenize olanak tanır. Beğenme, yeniden bloglama ve yanıtlama herkese açık eylemlerdir – örneğin, bir gönderiyi kimin beğendiğini, yeniden blogladığını veya yanıtladığını görmek için herkes bir gönderideki "notlar" görünümünü genişletebilir. Hizmetleri iyileştirmek, yeni Hizmetler geliştirmek ve özellikle Tumblr deneyiminizi kişiselleştirmek için yerel eylemler hakkındaki bilgileri kullanırız. Bu bilgileri kullanarak kişiselleştirme, size beğendiklerinizle alakalı yeni gönderiler sunmayı, size daha iyi arama sonuçları sağlamayı ve ilgi alanlarınızla daha alakalı reklamlar göstermeyi içerebilir.

Yeniden bloglamalar, Beğeniler ve Yanıtlar, herkese açık bir kayıt meselesidir, bu nedenle arzularınızdan gerçekten utanıyorsanız, onları kendinize saklamanız en iyisidir. Ama neden? Kim olduğunla gurur duy. Güzelsin. Gözlerinin içine bakıyoruz ve ne kadar güzel olduğunu söylüyoruz.

Kullanıcı İçeriği Hakkında Bilgi: Bazı durumlarda, Hizmetlere sağladığınız içerik hakkında bilgi toplayabiliriz. Örneğin, resimlerinizin bir parçası olarak eklendiğinde, kameranızı, kamera ayarlarınızı veya EXIF ​​bilgilerini açıklayan bilgiler toplayabiliriz. Bu bilgiler, Hizmetleri geliştirmemize ve ek özellikler ve işlevler sağlamamıza olanak tanır.

Mali Bilgiler: Bazen, ödeme yönteminizle ilgili bilgiler (geçerli kredi kartı numarası, türü, son kullanma tarihi veya diğer mali bilgiler) gibi mali bilgiler toplarız. Ücretli bir Hizmet satın almaya karar verdiğinizde bu bilgileri isteriz. Ancak bu finansal bilgileri saklamıyoruz; bu tür bilgiler ödeme işleyicimiz (" Ödeme İşleyici ") tarafından saklanır ve bu bilgilerin kullanımı ve saklanması Ödeme İşleyicinin geçerli hizmet şartları ve gizlilik politikasına tabidir (Ödeme İşleyicinin başka şartları da olabilir ve siz sorumlusunuz) uygun olduğu şekilde bu terimleri bulmak ve bunlara aşina olmak için). Ödeme İşlemcimizden belirli bilgiler alıyoruz: (1) Ödeme İşlemcimiz tarafından saklanan bilgileri kullanarak daha fazla satın alma işlemi yapmanızı sağlamak için Hesabınızla ilişkilendirdiğimiz benzersiz bir jeton ve (2) belirli durumlarda, dolandırıcılık işlemlerini ve kimlik hırsızlığını önleyebilmemiz için o belirteçle ilişkili kredi kartı numarası.

Hizmetlerin Kullanımına İlişkin Bilgiler: Hesabı olanlar da dahil olmak üzere, kişilerin Hizmetleri nasıl kullandığı hakkında bilgi topluyoruz. Bu tür bilgiler, Hizmetlerle her etkileşimde bulunduğunuzda (yani bir talepte bulunduğunuzda) günlük dosyalarımızda toplanabilir. Bu bilgileri toplamak ve analiz etmek için dahili araçlar ve üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri (Google Analytics veya comScore gibi) kullanıyoruz. Bu bilgilerin bir kısmı, Hizmetlere erişmek için kullanılan İnternet Protokol Adresi (" IP Adresi ") ile de ilişkilendirilebilir; bazıları Hesabınızla bağlantılı olabilir; ve bazıları yalnızca toplu biçimde toplanabilir ve kullanılabilir (sizi veya Hesabınızı tanımlamayan istatistiksel bir ölçü olarak). Bir gönderi yaptığınızda, özellikle anonim bir "Sor" gönderdiğinizde, IP Adresinizi de toplarız. " Sizin ve başkalarının Hizmetlerle nasıl etkileşime girdiğine ilişkin bu bilgileri, bunlarla sınırlı olmamak üzere, yeni Hizmetleri geliştirmek, iyileştirmek, korumak ve geliştirmekle ilgili genel olarak bir dizi şey için kullanabiliriz: kullanıcılara kişiselleştirilmiş içerik sağlamak; kullanıcılara hedeflenen içerikler sağlamak. reklam; arama sonuçlarımızı iyileştirme; trend olan veya popüler içeriği belirleme; spam, kötü amaçlı yazılım, kimlik hırsızlığı ile mücadele ve genel olarak kullanıcılarımızı ve topluluğumuzu güvende tutma; ve "Bizim Korunmamız ve Başkalarının Korunması İçin Açıklanan Bilgiler" bölümünde belirtilen yasal ve güvenlik nedenleriyle "

Tumblr ile nasıl etkileşimde bulunduğuna dair bilgileri, onu senin için kişiselleştirmek, hem seni hem de topluluğumuzu zarar görmekten korumak ve onu kullanan herkes için Tumblr'ı geliştirmek için kullanırız.

Web Tarayıcınızla İlgili Bilgiler: Hizmetlerle etkileşimde bulunduğunuzda, tarayıcınızın türü ve sürümü, ne tür bir cihaz kullandığınız, işletim sisteminiz ve sürümünüz, dil tercihiniz gibi bilgileri web tarayıcınızdan otomatik olarak alır ve kaydederiz. sizi Hizmetlere yönlendiren web sitesi veya hizmet, Hizmetlere yaptığınız her talebin tarihi ve saati, ekran görüntüleme bilgileriniz ve web tarayıcınıza yerleştirdiğimiz çerezlerden gelen bilgiler (aşağıda açıklandığı gibi). Ayrıca bazen belirli web tarayıcı uzantılarını kullanıp kullanmadığınızı tespit eder ve bu bilgileri Hesabınızla ilişkili bir şekilde saklarız. Hizmetleri sağlamak, güvenliğini sağlamak, geliştirmek ve iyileştirmek için web tarayıcısıyla ilgili bilgileri kullanırız.

Konum Bilgileri: Bazı durumlarda, örneğin IP Adresinizi kaba bir coğrafi konuma dönüştürmek gibi, nerede bulunduğunuzla ilgili bilgileri toplar ve saklarız. Ayrıca sizden konumunuz hakkında bilgi vermenizi isteyebiliriz, örneğin bir gönderiye coğrafi etiketleme yapmak için mobil cihazınızdan coğrafi konum bilgilerinizi kullanma izni. Konum bilgilerini, örneğin size ilgili yerel içeriği göstererek Hizmetleri sizin için iyileştirmek ve kişiselleştirmek için kullanabiliriz.

Mobil Cihazınızla İlgili Bilgiler: Mobil cihazınızla ilgili bilgileri toplayabilir ve saklayabiliriz. Bazı durumlarda, yukarıda "Hizmetlerin Kullanımına İlişkin Bilgiler" bölümünde açıklanan amaçlar için mobil cihazınıza benzersiz bir tanımlayıcı alabilir, oluşturabilir veya atayabiliriz. Hesap girişi için çok faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek gibi, yeni ürünleri etkinleştirmek ve Hizmetleri iyileştirmek için de telefon numaranızı vermenizi isteyebiliriz. Telefon numaranızı toplamamızın ve saklamamızın uygun olup olmadığını her zaman size soracağız.

Tanımlama Bilgileri ve Diğer Teknolojiler Kullanılarak Toplanan Bilgiler: Tanımlama bilgisi, bir web sitesinin ziyaretçinin bilgisayarında sakladığı ve ziyaretçinin tarayıcısının, ziyaretçi her geri döndüğünde web sitesine sağladığı bir dizi bilgidir. Piksel etiketleri (web işaretçileri olarak da adlandırılır), web sitelerine yerleştirilen ve Tumblr'ın veya üçüncü bir tarafın o sayfaya baktığınızı görmesini sağlayan küçük kod bloklarıdır. Sunucularımızın web tarayıcınızı tanımasını ve Hizmetleri nasıl ve ne zaman kullandığınızı bize bildirmesini sağlamak için çerezleri ve web etiketlerini kullanıyoruz. Google Analytics, Nielsen ve comScore gibi kullandığımız bazı hizmetler (Üçüncü Taraf Hizmetleri dahil), kendi web etiketlerini kullanabilir veya tarayıcınıza kendi tanımlama bilgilerini yerleştirebilir. AB, Birleşik Krallık veya bazı ABD eyaletlerinde bir Tumblr kullanıcısıysanız, çerez tercihlerinizi gizlilik ayarlarınızdan özelleştirebilirsiniz.

Çerezler ve web etiketleri, insanların Tumblr'ı nasıl kullandığını öğrenmemizi sağlar ve bu da sizin için daha iyi bir ürün yapmamıza yardımcı olur. Tumblr, hangi çerezleri yerleştirdiğimiz ve verilerinizi nasıl kullandığımız konusunda size bazı seçenekler sunar.

Kişileriniz Hakkında Bilgiler: Hizmetlerin bazı özellikleri, sizi Hizmetlerimizde bu kişi listelerinde bulunan kişilerle bağlantı kurabilmemiz için bize kişi listelerinizi sağlamanıza izin verir. Örneğin, e-posta iletişim bilgilerinizi geçici olarak Hesabınıza bağlayabilirsiniz, böylece size Hizmetleri kullanan e-posta kişilerinizin bir listesini sağlayabiliriz. Başka bir örnek olarak, cep telefonu iletişim bilgilerinizi mobil uygulamalarımız aracılığıyla bize gönderebilirsiniz, bu da size Hizmetleri kullanan kişilerin bir listesini vermemizi sağlar, böylece onların bloglarını "takip edebilirsiniz". Bize bu tür bilgileri sağlayıp sağlamamanız konusunda size bir seçenek sunacağız ve uygun özellik dahilinde bu bilgileri nasıl kullandığımızı tam olarak açıklayacağız.

Siz istemedikçe kişi listenize bakmayacağız (veya bakamayacağız). Neden bizden istiyorsun? Çünkü kişilerinden herhangi birinin Tumblr'da olup olmadığını bu şekilde öğrenirsin. Hemen ardından bu bilgiyi atıyoruz.

Türetilmiş Bilgiler: Yukarıda "Yerel Eylemler" ve "Hizmetlerin Kullanımına İlişkin Bilgiler"de açıklandığı gibi, Hesabınızı açıklayabilecek özellikler (örneğin, ne tür takip ettiğiniz bloglar veya ne tür gönderileri görüntülediğiniz, beğendiğiniz veya yeniden blogladığınız). Bu bilgileri yukarıda "Hizmetlerin Kullanımına İlişkin Bilgiler" bölümünde açıklanan amaçlar için kullanırız.

Tumblr'da Kişiselleştirilmiş Reklamcılık

Size tüm bu Tumblr içeriğini ücretsiz olarak sağlamak için Tumblr, Tumblr'a giriş yapmış kullanıcılara seçici olarak reklamlar yayınlar. Biz ve ana şirketimiz Automattic, size mümkün olduğunca ilgili ve faydalı reklamlar sunmak için çevrimiçi reklam şirketleriyle çalışıyoruz. Reklamlarımızı daha ilgili ve kullanışlı hale getirmek için, sitelerimizdeki ve hizmetlerimizdeki faaliyetlerinize dayalı olarak ilgi alanlarınız hakkında bilinçli tahminler yaparız. Size gösterdiğimiz reklamlar genellikle bu ilgi alanlarını ve eğitimli tahminleri yansıtır.

Kişiselleştirilmiş reklam deneyimleri için seçimlerinizi yönetme : Kişiselleştirilmiş reklam deneyimlerini tercih etmiyorsanız, vazgeçebilirsiniz. Ayrılırsanız, sizin için daha az alakalı ve yararlı olsalar da, Tumblr'da reklam görmeye devam edeceğinizi unutmayın.

Tumblr'ın web tabanlı sürümlerini kullanırken, aşağıdaki endüstri devre dışı bırakma sayfalarını kullanarak ilgi alanına dayalı veya kişiselleştirilmiş reklamları devre dışı bırakabilirsiniz:

– (AB) Avrupa Etkileşimli Dijital Reklamcılık Birliği (EDAA) – www.youronlinechoices.com
– (ABD) Ağ Reklamcılığı Girişimi (NAI) – www.networkadvertising.org
– (ABD) Digital Advertising Alliance (DAA) – www.aboutads.info
– (Japonya) Veriye Dayalı Reklam Girişimi (DDAI) – www.ddai. bilgi
Bu endüstri reklam kuruluşları, ilgi alanına dayalı veya kişiselleştirilmiş reklamcılık için web görüntüleme verilerinizin kullanımını sınırlamak için web tarayıcısı tabanlı araçlar sunar. Bu endüstri araçları aracılığıyla yapılan herhangi bir seçim, yalnızca yapılan seçimler için kullanılan web tarayıcısı için geçerli olacaktır. Bu reklam seçenekleri, tüm cihazlarınız arasında yayılmaz.

Tumblr'ın mobil uygulama sürümünü Apple iOS cihazlarında kullanırken, iOS ayarlarında "Reklam Takibini Sınırla"yı seçerek kişiselleştirilmiş reklamları devre dışı bırakabilirsiniz. Bu iOS seçenekleri hakkında daha fazla bilgi için:

1. Ayarlar'ı açın;
2. Google'ı seçin;
3. Gizlilik'i seçin; Ve
4. Reklamlar'ı seçin ve ekrandaki talimatları izleyin.

Bilgileriniz Kimlerle Paylaşılır?

Sizden aldığımız bilgileri aşağıdaki durumlar dışında asla paylaşmayız: (a) talep ettiğiniz Hizmetleri sağlamak için (Üçüncü Taraf Hizmetlerine bağlandığınızda dahil olmak üzere) bu bilgileri paylaşmak için izninize sahibiz; (b) bilgilerin kiminle (bu Gizlilik Politikasında olduğu gibi) paylaşılacağına dair size önceden bildirimde bulunduk; veya (c) bu bilgiler toplu bilgiler veya sizi tanımlamayan diğer bilgilerdir. Üçüncü şahısların kişisel bilgilerini yüklemek ve paylaşmak ve ilgili durumlarda bu tür üçüncü şahıslarla iletişim kurmak (ve sizin adınıza Tumblr'ın sizinle iletişime geçmesi) için tüm uygun izinlere ve yetkilere sahip olduğunuzu onaylarsınız.

İştiraklerimizle Paylaşılan ve Onlardan Alınan Bilgiler: İnsanları güzel web siteleri oluşturma, hikayelerini anlatma ve hedef kitlelerini bulup büyütme konusunda destekleyen bir teknoloji şirketi olan Automattic'in yüzde yüz iştirakiyiz. Tamamen sahip olunan bir yan kuruluş olduğumuz için, Automattic ve şirketler ailemizin geri kalanı bizim aldığımız her türlü bilgiyi alabilir ve sahip oldukları bilgileri bizimle paylaşabilir. Şirketler ailemiz, bizden aldıkları bilgileri Hizmetleri sağlamamıza, anlamamıza ve iyileştirmemize yardımcı olmak için (bize analitik sağlamak dahil) ve ürün ve hizmetleriyle bağlantılı olarak (size kendi sitelerinde daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlamak dahil) kullanabilir. hizmetler ve Hizmetlerimiz). Automattic'in topladığı bilgileri nasıl ele aldığına ilişkin ayrıntılar için lütfen bu Gizlilik Politikasını inceleyin.

Automattic bize sahip ve bilgileri onunla ve Automattic şirketler ailemizle paylaşıyoruz.

Hizmetler Aracılığıyla Kamuoyuna Paylaşılan Bilgiler: Yukarıda "Kullanıcı İçeriği" ve "Yerel Eylemler" bölümünde belirtildiği gibi, varsayılan olarak Hizmetler aracılığıyla yayınlanan içerikler ve Hizmetler üzerinde yaptığınız birçok işlem kamuoyu ile paylaşılır. Bu tür bilgiler herkes tarafından görülebileceği ve arama motorları tarafından dizine eklenebileceği için, neyi kamuya açıklamayı seçtiğiniz konusunda dikkatli olmalı ve bunun herkesle paylaşmak istediğiniz bilgiler olduğundan emin olmalısınız.

Tumblr'da oluşturduğunuz içerik varsayılan olarak herkese açıktır. Bu, herkesin görebileceği ve arama motorlarının dizine ekleyebileceği anlamına gelir. Blogunuzun herkese açık olmamasını tercih ediyorsanız, sunduğumuz ek gizlilik özelliklerinden bazılarına göz atın.

Hizmetler Arasında Paylaşılan Bilgiler: Mümkünse, birden çok Hizmeti kullanımınızla ilgili bilgileri toplayabilir ve bu birleştirilmiş bilgileri Hizmetleri geliştirmek ve iyileştirmek ve yeni Hizmetler geliştirmek için kullanabiliriz.

Üçüncü Şahıs Hizmetleriyle Paylaştığınız Bilgiler: Üçüncü Şahıs Hizmetlerine, örneğin harici olarak işaret eden bağlantılara tıklayarak, Hizmetler aracılığıyla erişebilirsiniz. Blog gönderileri gibi bize sağladığınız bilgileri bu Üçüncü Taraf Hizmetleriyle paylaşmayı da seçebilirsiniz (örneğin, gönderileri Twitter veya Facebook'ta paylaşarak). Bu Gizlilik Politikası yalnızca topladığımız bilgileri yönetir ve bu Üçüncü Şahıs Hizmetlerinin gizlilik politikalarını okuyup anlamaktan siz sorumlusunuz.

Tumblr'da yaptığınız paylaşımları otomatik olarak diğer sitelerde (Facebook veya Twitter gibi) yayınlayabilirsiniz. Gizlilik Politikamızın bittiği ve onların politikalarının başladığı yer burasıdır. Paylaşımda bulunmayı düşündüğünüz hizmetleri Tumblr hesabınıza bağlamadan önce, ilgili hizmetlerin ilkelerine uyduğunuzdan emin olun.

Hizmetleri Çalıştırmak ve Geliştirmek Amacıyla Temsilcilerimizle Paylaşılan Bilgiler: Bazı durumlarda, sakladığımız bilgileri (IP Adresleri gibi) hizmet sağlayıcılar, danışmanlar ve diğer aracılar (" Acenteler ") gibi üçüncü taraflarla paylaşırız. Hizmetleri işletmek, geliştirmek ve iyileştirmek ve yeni ürün ve hizmetler geliştirmek amacıyla. Örneğin, spam ile mücadele etmek için hizmet sağlayıcılarla bilgi paylaşabiliriz ve üçüncü taraf danışmanlar, süreçlerimizi ve teknolojimizi iyileştirme sürecinde bilgilere erişebilir. Bu tür bilgileri bu nedenlerle paylaştığımız Temsilciler, genellikle gizlilik yükümlülüklerine tabidir ve biz size aksini söylemedikçe, Temsilcilerimizin kendileriyle paylaştığımız bilgileri bize yardımcı olmak için gerekli olan kapsam ve sürenin ötesinde kullanma hakları yoktur..

İş Transferleri Kapsamında Açıklanan Bilgiler: Bazı durumlarda ticari varlıkları almayı veya satmayı seçebiliriz. Bu işlemlerde, kullanıcı bilgileri genellikle devredilen ticari varlıklardan biridir. Ayrıca, biz veya varlıklarımızın önemli ölçüde tamamı satın alınırsa veya iflas edersek veya iflas edersek, kullanıcı bilgileri üçüncü bir tarafça devredilen veya edinilen varlıklardan biri olacaktır. Bu tür aktarımlar gerçekleşebilir ve ilgili tarafların meşru menfaatleri doğrultusunda olabilir. Bu tür aktarımlardan sonra, bizi veya varlıklarımızı satın alan kişi, Bilgilerinizi bu politikada belirtildiği şekilde kullanmaya devam edebilir.

Tekrar satın alınırsak (tekrar!) veya iflas edersek (hiçbir şekilde), varlıkların bizden alıcıya devri, pekala kullanıcı bilgilerini içerebilir. Yalnızca burada, şu anda okumakta olduğunuz Gizlilik Politikasında belirtilen şekillerde kullanmalarına izin verilir.

Kendimizi ve Başkalarını Korumak İçin Açıklanan Bilgiler: İfade özgürlüğüne inanır ve makul olduğu ölçüde topluluğumuzu asılsız yasal taleplerden korumaya çalışırız. Bununla birlikte, (i) herhangi bir yasayı, düzenlemeyi, yasal süreci, hükümet talebini veya hükümet emrini yerine getirmek, ( ii) bu Gizlilik Politikasını, Hizmet Şartlarımızı ve buradaki potansiyel ihlallerin soruşturulması da dahil olmak üzere sizinle yaptığımız diğer sözleşmeleri uygulamak, (iii) dolandırıcılık, güvenlik, güven ve güvenlik veya teknik sorunları tespit etmek, önlemek, soruşturmak veya başka şekilde ele almak (güvenliği artırmak ve dolandırıcılık, istenmeyen e-posta ve kötü amaçlı yazılımları önlemek amacıyla diğer şirketler ve kuruluşlarla bilgi alışverişi dahil), (iv) kullanıcı destek taleplerine yanıt vermek veya (v) bize ait hakları, mülkiyeti, sağlığı veya güvenliği korumak, olası şiddet, intihar veya kendine zarar verme durumları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kullanıcılarımız, herhangi bir üçüncü taraf veya genel olarak halk.

Bizi sana narkotik yapma. istemiyoruzAma Tumblr kullanan herkesi bize, birbirimize veya kendilerine zarar vermekten korumamız gerekiyor. Mahremiyet ile topluluğu dengelemek için çok çalışıyoruz ve bu konudaki zorlukları ve bu zorlukları üstlenmedeki ciddiyetimizi takdir edebileceğinizden eminiz.

Sizin Rızanızla veya Talebiniz Üzerine Paylaştığımız Bilgiler: Bir AB kullanıcısı olduğunuzda aşağıda belirtilen haklarınız saklı kalmak kaydıyla, bizden Hesabınız hakkında sahip olduğumuz bilgileri açıklamamızı isterseniz, makul olması ve aşırı derecede külfetli olmaması durumunda bunu yapacağız.

Diğer Üçüncü Taraflarla Paylaşılan Bilgiler: Kamuya açık, toplu veya kişisel olmayan bilgileri iş yaptığımız kişi ve kuruluşlarla paylaşabilir veya ifşa edebiliriz.

Bilgilerinizin Güvenliği ve Saklanması

Sistemlerimizi ve kullanıcılarımızın bilgilerini korumak, Tumblr kullanıcılarının güvenli bir kullanıcı deneyimi yaşamasını sağlamak ve kullanıcılarımızın güvenini sürdürmek için çok önemlidir.

Hesap Bilgileriniz, gizliliğiniz ve güvenliğiniz için bir şifre ile korunmaktadır. Gelecekte çok faktörlü kimlik doğrulama gibi ek güvenlik özelliklerini etkinleştirebiliriz. Benzersiz, güvenli ve korumalı bir parola oluşturarak ve Hizmetlerde Hesabınıza erişmeyi bitirdikten sonra oturumu kapatarak bilgisayarınıza ve tarayıcınıza erişimi sınırlayarak Hesabınıza ve bilgilerinize yetkisiz erişimi önlemeniz gerekir.

Tumblr hesabınız da dahil olmak üzere internetteki tüm hesaplarınız için benzersiz bir parolanızın olması gerçekten önemlidir. Parolaları hatırlamakta sorun yaşıyorsanız, 1Password veya LastPass gibi bir hizmet kullanmayı düşünebilirsiniz.

Meşru Menfaatler

Tumblr, bilgilerinizi Hizmetlerimizi ve size sunduğumuz reklamları ve içeriği sağlamak, iyileştirmek ve özelleştirmek için kullanabilir. Bu, bilgilerinizin bu tür amaçlarla paylaşılmasını içerebilir ve bunu, kişiselleştirilmiş içerik ve hizmetler alma konusundaki meşru çıkarlarımızı ve meşru çıkarlarınızı sürdürmek için gerekli olduğu şekilde yaparız. Bilgilerinizi bu tür amaçlarla kullanmak ve paylaşmak, Hizmetlerimizin nasıl kullanıldığını anlama ve Hizmetlerimizi siz ve diğer kullanıcılar için daha heyecan verici ve ilgi çekici olacak şekilde değiştirmenin yollarını geliştirmeye yönelik meşru menfaatlerimizi takip etmemizi sağlamak için de gereklidir. Bilgilerinizi bu Gizlilik Politikasında açıklanan nedenlerle kullanmak, Hizmetlerimizi iyileştirme, Hizmetlerimizin kullanım kalıpları hakkında içgörüler elde etme, Hizmetlerimizin kullanıcılar için verimliliği ve ilgisine ilişkin meşru menfaatlerimizi takip etmemize izin vermek için de gereklidir.

Bilgilerinizi, bu tür amaçlarla paylaşmak da dahil olmak üzere emniyet ve güvenlik amaçlarıyla da kullanabiliriz ve bunu, kullanıcıların karşı korumasını geliştirmek de dahil olmak üzere Hizmetlerimizin güvenliğini sağlamaya yönelik meşru çıkarlarımızı ve bizim meşru çıkarlarımızı takip etmek için gerekli olduğu şekilde yaparız. taciz, IP ihlali, spam ve her türden suç ve güvenlik riskleri.

Bu işlemlerden herhangi birine itiraz etme hakkınız var ve itiraz etmek istiyorsanız lütfen Tumblr yardımı ile iletişime geçin.

Hangi Bilgilere Erişebilirsiniz?

Kayıtlı bir kullanıcıysanız, Hizmetlere giriş yaparak ve Hesap Ayarları sayfanızı kontrol ederek Hesabınızla ilişkili bilgilerin çoğuna erişebilirsiniz. Kayıtlı ve kayıtsız kullanıcılar, web tarayıcı ayarları aracılığıyla çerezlere erişebilir ve çerezleri silebilir. Hesabınız Nasıl Silinir ve Hesabınızı Sildiğinizde Ne Olur?

Hesabınızı silmek isterseniz, bunu Hesap Ayarlarınızdan yapabilirsiniz. Hesap Bilgilerinizin önbelleğe alınması, yedekleri, kopyaları veya referansları hemen kaldırılmayabileceğinden, Hesabınızı silmek, yayınladığınız içeriği sistemlerimizden tamamen kaldırmayabilir. Ek olarak, Hizmetlerdeki paylaşımın doğası gereği, silinmeden önce Hesabınızdaki bazı genel etkinlikler (blog gönderilerinizin yeniden bloglanması gibi) sunucularımızda saklanmaya devam edebilir ve herkes tarafından erişilebilir.

Elbette Tumblr'da harika şeyler yapacaksın, ama veda etme zamanı gelirse, o zaman hesabını istediğin zaman ve herhangi bir nedenle silmekte özgürsün. Silme işlemi çoğunlukla hemen etkili olacaktır, ancak arşivlerimiz ve yedeklerimizdeki her şeyi temizlemek biraz zaman alabilir.

AB Kontrolleri ve Gizlilik Hakları

Genellikle AB'de ikamet ediyorsanız, Tumblr bilgilerinizin veri denetleyicisidir. AB yasalarına uygun olarak, bilgilerinizin kullanımıyla ilgili bir dizi hakkınız ve seçeneğiniz vardır.

Erişim ve Taşıma. 'Hangi Bilgilere Erişebilirsiniz' bölümünde açıklandığı gibi, bilgilerinizin çoğuna Tumblr hesabınıza giriş yaparak erişebilirsiniz. Ek erişime ihtiyacınız varsa veya bir Tumblr hesabınız yoksa bilgilerinizin bir kopyasını istemek için bizimle iletişime geçin. Yasal olarak gerekli olduğu durumlarda, bilgilerinizi kolayca erişilebilir bir biçimde sağlayabilir ve bu bilgilerin bir kısmının üçüncü taraflara aktarılmasına yardımcı olabiliriz.

Düzelt, Kısıtla, Sınırla, Sil. Ayrıca Tumblr hesabınıza giriş yaparak bilgilerinizin çoğunu düzeltebilir, kısıtlayabilir, sınırlayabilir veya silebilirsiniz. Bunu yapamıyorsanız veya bir Tumblr hesabınız yoksa lütfen bizimle iletişime geçin. Hesabınızı silme veya Tumblr'dan ayrılma hakkında daha fazla bilgi için lütfen 'Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz' bölümüne bakın.

nesne.Yukarıdaki "Meşru Menfaatler" bölümünde açıklananlar gibi belirli durumlarda, bilgilerinizin tarafımızca işlenmesine itiraz etme hakkınız da vardır. Bu gibi durumlarda, işlemeye devam etmek için zorlayıcı meşru gerekçelerimiz olmadıkça veya yasal nedenlerle gerekli olmadıkça bilgilerinizi işlemeyi durduracağız. Verilerinizi doğrudan pazarlama amacıyla kullandığımız durumlarda, bu tür iletişimlerdeki abonelikten çıkma bağlantısını kullanarak, hesap ayarlarınızı değiştirerek veya bizimle iletişime geçerek her zaman itiraz edebilirsiniz.

Onay iptal edildi. Bilgilerinizi işlememize ve Hizmetlerimizi kullanmanıza ilişkin onayınızı istediğiniz zaman geri çekme hakkına sahipsiniz. Hizmetlerimizle etkileşim kurarak izin verebileceğiniz yola benzer şekilde, Hizmetlerimiz aracılığıyla da onayınızı geri çekebilirsiniz. Tumblr hesabınızı yukarıda açıklandığı gibi silmeyi seçebilirsiniz.

Bilgilerinizin bu Gizlilik Politikasında belirtilen amaçlarla kullanılmasına veya paylaşılmasına ilişkin onayınızı geri çekerseniz, Hizmetlerimizin tamamına (veya herhangi birine) erişiminiz olmayabilir ve size tümünü (veya herhangi birini) sağlayamayabiliriz. Bu Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartlarımız kapsamındaki Hizmetlerin. Bazı durumlarda, onayınızı geri çekmenizin belirli işleme faaliyetleriyle sınırlı olması gibi yasal bir dayanağımız varsa, onayınızı geri aldıktan sonra bilgilerinizi işlemeye devam edebiliriz. Örneğin, yasal bir yükümlülüğe uymak için bunu yapmamız gerekirse, bilgi verilerini saklayabiliriz.

komp. Sahip olabileceğiniz diğer haklara halel getirmeksizin, yerel denetleyici makamınıza bize karşı şikayette bulunma hakkına da sahipsiniz. Yerel denetim makamınızı bulmak için buraya tıklayın.

transferler

Tumblr bir ABD şirketi olduğu için bilgileriniz ABD'de toplanacak ve işlenecektir. Amerika Birleşik Devletleri'nin veri koruma konusunda farklı yasaları ve devletin bilgiye erişimiyle ilgili kuralları vardır ve ülkenizdeki veri koruma önlemleri aynı olmayabilir. Hizmetlerimizi kullanmak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Ancak, Hizmetlerimizi kullanmak istiyorsanız, sizinle aramızdaki sözleşmenin şartlarını belirleyen Hizmet Şartlarımızı kabul etmeniz gerekir. Tumblr'ın bilgilerinizi AEA dışına aktardığı varsayıldığı ölçüde, Tumblr, aramızdaki sözleşmeye uygun olarak Hizmetlerimizi size ulaştırmak için böyle bir aktarımın gerekli olduğuna güvenmektedir.

Bu Gizlilik Politikasındaki Değişiklikler

Bu Gizlilik Politikasını zaman zaman değiştirebiliriz, bu nedenle ara sıra kontrol etmelisiniz. Önemli değişiklikler yaparsak, bu tür değişiklikler yürürlüğe girmeden önce belirgin bir şekilde yayınlayarak veya doğrudan size bir bildirim göndererek sizi bilgilendireceğiz. Gizlilik Politikasının en son ne zaman güncellendiğini görmek için lütfen 'son değiştirilme' tarihine bakın.

Soruları veya Endişeleri Nereye Yöneltmeli?

Hizmetleri kullanma gizliliğiyle ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen bizimle buradan iletişime geçin.

Bize, bizim gibi Automattic'in bir parçası olan Avrupa'daki bağlı şirketimiz aracılığıyla da ulaşabilirsiniz:

Aut O'Mattic A8C Ireland Ltd. İş Merkezi, No.1 Lower Mayor Street Uluslararası Finansal Hizmetler Merkezi Dublin 1, İrlanda

Önceki Sürümlere Bağlantı

Yorum yapın