1xbet

Hizmet ŞartlarıSon Değişiklik: 2023-12-16

Hizmet ŞartlarıSon Değiştirme Tarihi: 2022-12-16

BU HİZMET ŞARTLARI, 15. BÖLÜMDE TUMBLR'IN SORUMLULUĞUNUN SINIRLANDIRILMASINI İÇERİR.

1xbet

Merhaba! Tumblr'ın Hizmet Şartları'na hoş geldiniz. Sitemizi, hizmetlerimizi veya ürünlerimizi kullanmadan önce lütfen bunu dikkatlice okuyun. Bu, sen ve Tumblr arasındaki bir sözleşmedir. Ayrıca, sözleşmenin bir parçası olmayan ancak önemli bölümleri vurgulamayı ve metni takip etmenize yardımcı olmayı amaçlayan birkaç ek açıklama ekledik. Adil ve açık sözlü olmaya çalıştık. Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

1. Hizmet Şartlarını Kabul Etme

tumblr.com'u (" Site ") ve/veya diğer etki alanlarını, web sitelerini, ürünleri, uygulamaları, mobil uygulamaları, hizmetleri ve/ veya Tumblr, Inc. tarafından sağlanan İçerik(Site, " Hizmetler " ile birlikte topluca) (Bir Delaware şirketi olan Tumblr, Inc. ve bir Delaware şirketi olan Automattic Inc.'in yüzde yüz iştiraki (" Automattic "), acenteleri, acenteleri, danışmanları ile toplu olarak), çalışanlar, memurlar ve yöneticiler, " Tumblr," " biz " veya " bizim "). Hizmetleri kullanarak veya bunlara erişerek, bu Sözleşmenin tüm hüküm ve koşullarına tabi olmayı kabul edersiniz. Bu Sözleşmenin tüm hüküm ve koşullarını kabul etmiyorsanız, Hizmetleri kullanmamalısınız ve kullanmanıza izin verilmez. Tumblr'ın kişiselleştirilmiş Hizmetleri, siz ve diğer kullanıcılar hakkında Tumblr işleme bilgileri olmadan sağlanamaz ve bu Sözleşmenin şartları yerine getirilemez. Tumblr ile paylaştığınız bilgilerin işlenmesi, kişiselleştirilmiş İçerik (aşağıda açıklandığı gibi) ve reklamlar dahil olmak üzere sunduğumuz ve beklediğiniz kişiselleştirilmiş Hizmetler için çok önemlidir ve sizinle aramızdaki sözleşmeyi yerine getirmemizin gerekli bir parçasıdır.

2. Bu Sözleşmede Yapılan Değişiklikler

Tumblr, size bildirimde bulunarak bu Hizmet Koşullarını veya Topluluk İlkelerimizi değiştirme hakkını saklı tutar. Hizmetlerle ilgili değiştirilmiş Hizmet Şartlarının veya Topluluk İlkelerinin gözden geçirilmiş bir sürümünü yayınlayarak size bildirimde bulunacağız ve bazı durumlarda size örneğin e-posta yoluyla veya başka bir şekilde Hizmetler aracılığıyla (ör. Tumblr Kontrol Panelinizde veya mobil uygulamalarımızda bir bildirim). Değişiklikler geriye dönük olarak uygulanmayacaktır. Bu Sözleşmede yapılan değişiklikleri incelemek ve bunlara aşina olmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Bazen sizden bu Sözleşmenin revize edilmiş bir versiyonunu incelemenizi ve açıkça kabul etmenizi (veya reddetmenizi) isteyebiliriz. Bu gibi durumlarda, değişiklikler, bu Sözleşmenin değiştirilmiş versiyonunu kabul ettiğiniz tarihte geçerli olacaktır. O zaman kabul etmezseniz, Hizmetleri kullanmanıza izin verilmez.

1xbet

Bu Sözleşmenin değiştirilmiş bir versiyonuna ilişkin açık anlaşmanızı istemediğimiz, ancak yukarıda belirtilen şekilde başka bir şekilde bildirimde bulunduğumuz durumlarda, bu Sözleşmenin değiştirilmiş versiyonu, değiştirilmiş Sözleşmeyi yayınladıktan ve size bildirimde bulunduktan on dört gün sonra yürürlüğe girecektir. modifikasyonların. Bu süreden sonra Hizmetleri kullanımınız, değiştirilmiş haliyle bu Sözleşmenin hüküm ve koşullarını kabul ettiğiniz anlamına gelir. Değişiklikleri kabul etmiyorsanız, Hizmetleri kullanmanıza izin verilmez ve Hizmetleri kullanmayı bırakmalısınız.

Bu Sözleşmede değişiklik yapmadan önce (aşağıda tanımlandığı gibi) herhangi bir Ücretli Hizmet için ön ödeme yaptıysanız, söz konusu ön ödemeli Ücretli Hizmetleri kullanımınızın, Tumblr'ın ön ödemenizi aldığı tarihte yürürlükte olan bu Sözleşme versiyonuna tabi olduğunu unutmayın.

Tumblr büyüyüp geliştikçe, bu Hizmet Koşullarında değişiklikler yapmak zorunda kalabiliriz. Bunu yaptığımızda size haber vereceğiz. Değişiklikleri/eklemeleri/silmeleri kolayca görebilmek için eski sürümleri yayınlamayı da bir pratik haline getireceğiz. Eski sürümleri görmek için bu belgenin sonuna kadar aşağı kaydırın.

3. Hizmetlerin Kullanımı

Uygunluk:

Asgari Yaşın altındaysanız Hizmetleri kullanamaz, Tumblr'a herhangi bir kişisel bilgi sağlayamaz veya Hizmetler aracılığıyla başka bir şekilde kişisel bilgi (örneğin bir ad, adres, telefon numarası veya e-posta adresi dahil) gönderemezsiniz. Minimum Yaş, Avrupa Birliği veya Birleşik Krallık'taki kullanıcılar için (i) on üç (13), (ii) on altı (16) veya (iii) Tumblr Live veya vermek veya almak gibi belirli özellikler için (iii) on sekiz (18)'dir. ipuçları ("Bahşiş Özelliği"). Hizmetleri yalnızca Tumblr ile bağlayıcı bir sözleşme akdedebilirseniz ve Hizmetleri kullanmanız yasal olarak yasak değilse kullanabilirsiniz.

1xbet

Tumblr'ı kullanmak için Minimum Yaş olmalısın. Ciddiyiz: Bu zor bir kural. "Ama ben neredeyse yeterince yaşlıyım!" sen yalvar Hayır üzgünüm. Yeterince yaşlı değilsen, Tumblr kullanma. Ailenizden Playstation 4 isteyin veya kitapları deneyin.

Hizmet Değişiklikleri ve Sınırlamalar:

Hizmetler sık ​​sık değişir ve biçimleri ve işlevleri size önceden bildirilmeksizin değişebilir. Tumblr, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, herhangi bir zamanda bildirimde bulunarak veya bulunmadan Hizmetlerin kullanımıyla ilgili sınırlamalar getirme hakkını saklı tutar. Tumblr ayrıca bildirimde bulunmadan veya herhangi bir yükümlülük altına girmeden belirli Hizmetlere veya bu Hizmetlerin bazı yönlerine sınırlamalar getirebilir veya Hizmetlerin bir kısmına veya tamamına erişiminizi kısıtlayabilir. Tumblr, herhangi bir ürünün, özelliğin, veri tabanının veya İçeriğin (aşağıda tanımlandığı gibi) kullanılabilirliği dahil olmak üzere Hizmetlerin herhangi birini veya tamamını istediği zaman değiştirebilir, askıya alabilir veya durdurabilir. Tumblr ayrıca, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, Hesapları (aşağıda tanımlandığı şekilde) herhangi bir zamanda feshedebilir veya askıya alabilir.

Tumblr sürekli gelişen bir platformdur. Sürekli olarak kullanıma sunulan yeni ürünler, hizmetler ve özellikler nedeniyle, değişiklik yapma, sınırlamalar getirme ve belirli teklifleri (başarısız olan özellikler gibi) ara sıra askıya alma veya sonlandırma esnekliğine ihtiyacımız var. Ayrıca herhangi bir zamanda herhangi bir hesabı feshedebilir veya askıya alabiliriz. Bu kulağa sert gelebilir, ancak bu gücü yalnızca bu Hizmet Koşullarında, Gizlilik Politikamızda ve Topluluk İlkelerimizde belirtildiği gibi bir nedenimiz olduğunda kullanırız.

Otomatik Kullanımla İlgili Sınırlamalar:

Önceden açık yazılı izin olmaksızın, Hizmetlere erişirken veya bunları kullanırken aşağıdakilerden herhangi birini yapamazsınız: (a) Hizmetlerin halka açık olmayan alanlarını veya Tumblr'ın bilgisayarını veya dağıtım sistemlerini kurcalayamaz veya kullanamazsınız. Servis sağlayıcıları; (b) herhangi bir sistemi veya ağı (özellikle güvenlik açıkları için) araştırmak, taramak veya test etmek veya başka bir şekilde herhangi bir güvenlik veya kimlik doğrulama önlemini ihlal etmeye veya atlatmaya çalışmak; (c) Tumblr tarafından sağlanan (ve yalnızca bu şartlar ve koşullara uygun olarak) veya Tumblr tarafından izin verilmedikçe, şu anda mevcut olan yayınlanmış arayüzlerimiz dışında herhangi bir yöntemle (otomatik veya başka türlü) Hizmetlere erişme veya arama yapma veya erişme veya arama girişiminde bulunma Tumblr'ın robotları. txt dosyası veya diğer robot dışlama mekanizmaları; (d) Hizmetleri ve özellikle İçeriği (aşağıda tanımlandığı gibi) Hizmetlerden ayıklamak; (e) Hizmetleri, sahte TCP-IP paket başlıkları veya e-posta başlıkları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, değiştirilmiş, yanıltıcı veya yanlış kaynak tanımlayıcı bilgiler göndermek için kullanmak; veya (f) Hizmetlere virüs göndermek, spam göndermek veya Hizmetlere aşırı yükleme yapmak dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Hizmetlerin, ana bilgisayarın veya ağın diğer herhangi bir kullanıcısının erişimine müdahale etmek veya kesintiye uğratmak (veya buna teşebbüs etmek), veya Hizmetlerin, Hizmetlere müdahale edecek veya üzerinde gereksiz bir yük oluşturacak şekilde yazılı olarak kullanılması.

Tumblr'a veya diğer kullanıcılara kötü şeyler yapmayın. "Kötü şeylerin" bazı özellikle korkunç örnekleri bu bölümde listelenmiştir.

4. Kayıt, Tumblr URL'leri ve Güvenlik

Belirli Hizmetleri kullanmanın bir koşulu olarak ve bunları size sağlamamız için bir hesap (" Hesap ") oluşturmanız, yaşınızı ve e-posta adresinizi vermeniz ve bir şifre ve Tumblr kullanıcı adı seçmeniz istenebilir. bu, [kullanıcıadı].tumblr.com (" Tumblr URL'si ") biçimindeki varsayılan Tumblr blogunuza varsayılan bir bağlantı görevi görecek. Oluşturduğunuz her yeni blog için farklı bir Tumblr URL'si seçmelisiniz.

Tumblr'a doğru, eksiksiz ve güncellenmiş kayıt bilgilerini, özellikle de e-posta adresini vermeyi kabul ediyorsun.

Tumblr hesabınızla ilişkili e-posta adresinin doğru ve güncel olması gerçekten önemlidir. Parolanızı unutursanız veya daha kötüsü, kötü niyetli bir kimlik avı saldırısının kurbanı olursanız, genellikle hesabınızı kurtarmamızın tek yolu çalışan bir e-posta adresidir.

Hesap şifrenizin gizliliğini korumaktan ve Hesabınızın güvenliğinden de siz sorumlusunuz ve Hesap veya Hesap şifrenizin fiili veya şüpheli kaybı, çalınması veya izinsiz kullanımı durumunda derhal Tumblr'ı bilgilendireceksiniz.

5. Gizlilik

Tumblr'ın bilgilerinizi nasıl topladığı, kullandığı ve paylaştığı hakkında bilgi için lütfen Gizlilik Politikamızı inceleyin. Hizmetleri kullanarak, bu bilgilerin Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelere aktarılması da dahil olmak üzere, bu tür bilgileri toplamamızı, kullanmamızı ve paylaşmamızı (Gizlilik Politikasında belirtildiği şekilde) açıklayan Gizlilik Politikasını okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz. depolama, işleme ve Tumblr ve Tumblr İştirakleri tarafından kullanım için (aşağıda tanımlandığı gibi).

6. İçerik ve Kullanıcı İçeriği

Tanımlar:

Bu Sözleşmenin amaçları doğrultusunda: (1) " İçerik " terimi yaratıcı bir ifade anlamına gelir ve bunlarla sınırlı olmamak üzere video, ses, fotoğraf, resim, resim, animasyon, logo, araç, yazılı gönderi, yanıt, yorum, bilgi, veri içerir., metin, yazılım, komut dosyaları, çalıştırılabilir dosyalar, grafikler, Temalar (aşağıda tanımlandığı gibi) ve etkileşimli özellikler; (2) " Kullanıcı İçeriği " terimi, sizin veya Hizmetlerin diğer herhangi bir kullanıcısının (toplu olarak bir " Kullanıcı ") Hizmetlere sunduğu, aktardığı veya başka bir şekilde sağladığı İçerik anlamına gelir. İçerik, sınırlama olmaksızın tüm Kullanıcı İçeriğini içerir.

Kullanıcı İçeriğindeki Haklarınız:

Kullanıcılar, Kullanıcı İçeriğinin mülkiyetini ve/veya diğer geçerli haklarını elinde tutar ve Tumblr ve/veya üçüncü taraflar, Kullanıcı İçeriği dışındaki tüm İçeriğin mülkiyetini ve/veya diğer geçerli haklarını elinde tutar.

Tumblr'a gönderdiğiniz herhangi bir fikri mülkiyetin mülkiyeti sizde kalır.

Tumblr Kullanıcı İçeriği Lisansı:

Hizmetler aracılığıyla Tumblr'a Kullanıcı İçeriği sağladığınızda, Tumblr'a münhasır olmayan, dünya çapında, telifsiz, alt lisanslanabilir, devredilebilir bir kullanım, barındırma, saklama, önbelleğe alma, çoğaltma, yayınlama, görüntüleme (alenen veya başka şekilde) hakkı ve lisansı vermiş olursunuz., gerçekleştirmek (kamuya açık veya başka bir şekilde), dağıtmak, iletmek, değiştirmek, uyarlamak (Hizmetlerin sunulduğu herhangi bir ağ, cihaz, hizmet veya ortamın gerekliliklerine uydurmak dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) ve türevler oluşturmak bu tür Kullanıcı İçeriğinin çalışmaları. Bu lisansta verdiğiniz haklar, Tumblr'ın Hizmetleri işlevlerine uygun olarak işletmesine, Hizmetleri iyileştirmesine ve tanıtmasına ve yeni Hizmetler geliştirmesine izin vermek gibi sınırlı amaçlar içindir. Bu lisansta "türev eserler yaratmak" ifadesi, Tumblr'a önemli editoryal değişiklikler veya türetmeler yapma hakkı vermeyi amaçlamaz, ancak örneğin, Tumblr Kullanıcılarının Kullanıcı İçeriğini bir Tumblr'dan yeniden dağıtmasına izin veren yeniden bloglamayı etkinleştirir. Kullanıcı İçeriğinizden önce veya sonra kendi metinlerini veya diğer İçerikleri eklemelerine izin verecek şekilde bir başkasına blog yazın.

Eserlerinizi Tumblr'a yüklediğinizde, bunları bizden beklediğiniz tüm yollarla (örneğin, blogunuz, RSS, Tumblr Kontrol Paneli vb. yoluyla) kullanıma sunmamıza izin vermiş olursunuz. İşinizle sizi şaşırtan hiçbir şey yapmak istemiyoruz.

Kayda değer başka bir şey: Sayısız Tumblr blogu kitaplar, filmler, albümler, markalar ve daha fazlasını üretti. Kreasyonlarınız için aldığınız herhangi bir telif hakkı veya geri ödeme, söylemeye gerek yok, tamamen size aittir. Bu sizin işiniz ve başardığınız şeyin (ne kadar küçük olursa olsun) bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

Ayrıca bu lisansın, Tumblr'ın herkese açık olarak yayınlanan tüm İçeriği Tumblr tarafından seçilen üçüncü taraflara sunma hakkını içerdiğini kabul edersiniz, böylece bu üçüncü taraflar, bu tür İçeriği diğer medya ve hizmetlerde sendikalaştırabilir ve/veya analiz edebilir.

Dağıtım veya analiz için bir Tumblr ortağına "herkese açık olarak yayınlanan tüm İçeriği sağlamanın" ne anlama geldiğine bir örnek, arama motorları gibi ortaklara Tumblr'daki tüm halka açık etkinliklerin canlı bir yayını olan Tumblr "yangın hortumu"nu lisanslamak olabilir.

Ayrıca, Kullanıcı İçeriğinize ilişkin bu lisansın, öncelikle Tumblr Hizmetleri aracılığıyla paylaşılan İçeriğin sosyal doğası nedeniyle Hizmetleri kullanmayı bıraksanız bile devam edeceğini unutmayın – herkese açık bir şekilde bir şey yayınladığınızda, diğerleri buna yorum yapmayı seçebilir ve Kullanıcı İçeriğinizi parçası haline getirebilir. başkalarının konuşmalarını geriye dönük olarak sansürlemeden daha sonra silinemeyecek bir sosyal sohbetin.

Yayınlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bir şey var: İnternette herkesin erişimine açık bir şey yaptığınızda, bunun tüm kopyalarını kaldırmak neredeyse imkansız hale geliyor.

Ayrıca, başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duyacağınızı ve sağladığınız tüm Kullanıcı İçeriği için bize bu lisansı vermek üzere gerekli tüm haklara sahip olduğunuzu beyan ve taahhüt etmektesiniz.

Tumblr, kendi takdirine bağlı olarak Tumblr'da yayınlanan bağlantılara kendi ortaklık kodunu ekleyebilir, ancak bir kullanıcının ilgili bağlantıya daha önce kendi ortaklık kodunu eklememiş olması gerekir. Kullanıcılar burada bu işlevi devre dışı bırakabilir.

Size İçerik Lisansı:

Hizmetlerin Kullanıcısı olarak Tumblr, yalnızca bağlantılı olarak İçeriğin türev çalışmalarını indirmeniz, saklamanız, görüntülemeniz, görüntülemeniz, gerçekleştirmeniz, yeniden dağıtmanız ve oluşturmanız için size dünya çapında, geri alınabilir, münhasır olmayan, alt lisans verilemez ve devredilemez bir lisans verir. Hizmetlerin (aşağıda tanımlanan Ücretli Hizmetler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) işlevselliğine ve kısıtlamalarına sıkı sıkıya bağlı olarak kullanımınızla. Bu, örneğin, içeriği yeniden bloglama amacıyla size lisansladığımız anlamına gelir.

Topluluk İlkelerine Uyum:

Tumblr'ın Topluluk Kurallarını ihlal etmeyeceğinizi kabul ediyorsunuz.

Fesih ve Silme:

Hesabınızın feshi üzerine veya belirli Kullanıcı İçeriği parçalarını Hizmetlerden silmeniz üzerine, Tumblr söz konusu Kullanıcı İçeriğini erişilemez kılmak ve kullanımını durdurmak için makul çabayı gösterecek ve geçerli Gizlilik Politikasının gerektirmesi halinde Hesap verilerinizi silecektir. ve/veya Kullanıcı İçeriği, bu verilerin yasalara uygun olarak saklanmasına izin verilmedikçe veya zorunlu tutulmadıkça; ancak, (a) silinen Kullanıcı İçeriğinin önbelleklerde veya yedeklemelerde makul bir süre boyunca kalabileceğini ve (b) Kullanıcı İçeriğinin kopyalarının veya bunlara yapılan atıfların tamamen kaldırılamayacağını (yeniden bloglamanın doğası gereği) kabul ve beyan edersiniz., Örneğin). Hesabınızı istediğiniz zaman buradan silebilirsiniz.

7. Uygulama Geliştiricileri İçin Özel Hükümler

Tumblr Uygulama Programlama Arayüzünü kullansanız da kullanmasanız da, Hizmetlere veya herhangi bir İçeriğe dayalı yazılım veya hizmetler geliştirirseniz, Tumblr Uygulama Geliştirici ve API Lisans Sözleşmesini kabul edecek ve bunlara uyacaksınız.

8. Ticari Markaların Kullanımı

Hizmetlerle bağlantılı olarak Tumblr'ın ticari markalarının, markalarının, logolarının ve diğer bu tür varlıklarının her türlü kullanımı, Tumblr'ın onaylı markasını kullanacak ve Tumblr Ticari Marka Yönergelerine uygun olacaktır.

9. Temalar

Tumblr, bazı Hizmetlerde (" Temalar ") kullanılabilen blog sayfalarının tasarımı ve düzeni için özel HTML ve CSS kodu (" Tumblr Şablon Kodu ") sağlar. Belirli Temalar (aşağıda tanımlandığı gibi) Ücretli Hizmet olarak satın alınabilir (örneğin Temalar, " Premium Temalar "). Satın alınan Premium Temalar, tek bir Hesaptaki Hesaplar arasında, bloglar arasında veya Hizmetler arasında aktarılamaz ve buradaki ödeme koşullarına tabidir.

Tumblr, blog sayfanızda kullanmak üzere kendi Temalarınızı (her biri " Özel Tema ") oluşturmanız için Tumblr Şablon Kodunu özelleştirme lisansı verir. İsterseniz, diğer Kullanıcılar tarafından Kullanıcı İçeriği olarak kullanılmak üzere Özel Temalarınıza da katkıda bulunabilirsiniz. Ancak, Özel Temalar oluşturmanıza izin veren bu lisansın bir koşulu olarak, Topluluk İlkelerimizde belirtildiği gibi, bu tür Özel Temaları Tumblr'a ait veya onaylı web siteleri dışındaki konumlardan iznimiz olmadan dağıtmayacağınızı kabul edersiniz.

Ayrıca diğer Kullanıcıların, Özel Temalarınızı siz onları dağıtımdan kaldırdıktan sonra kullanabilir ve bu Kullanıcılara, tarafınızca katkıda bulunulduğu şekliyle, bu Özel Temaları kullanmaları için geri alınamaz bir lisans vermiş olursunuz. Başka bir deyişle, Özel Temalarınızı kaldırabilir ve dağıtımını durdurabilirsiniz, ancak bunları zaten kullanan Kullanıcılar kullanmaya devam edebilir.

Premium Temalar olan Özel Temalar geliştirmek ve dağıtmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

10. Ücretli Hizmetler

Hizmetlerden bazıları ücret ödenmesini gerektirir (" Ücretli Hizmetler ", bunlarla sınırlı olmamak üzere Premium Temalar, Blaze, Abonelikler ve Post+ dahil). Tüm ücretler ABD doları cinsinden belirtilmiştir. İlgili Hizmetlerde açıklandığı şekilde, bu tür Hizmetlerle bağlantılı olarak geçerli tüm ücretleri ve ilgili tüm vergileri veya ek ücretleri ödeyeceksiniz.

Ücretli Hizmetler, Hizmetlerin belirli ücretli özelliklerini kullanmanız için size verilen sınırlı lisanslardır. Satış, satış, satın alma, satın alma veya benzeri terimlerin kullanımı, Ücretli Hizmetleri kullanmak için bir lisans edindiğiniz anlamına gelir ve herhangi bir hak, unvan veya mülkiyet hakkının herhangi bir şekilde devrini temsil etmez. Ücretli Hizmetlerin kurallarının açıkça izin verdiği durumlar dışında, Ücretli Hizmetleri Hizmetlerin içinde veya dışında yeniden lisanslayamaz, yeniden satamaz, devredemez veya değiş tokuş edemezsiniz.

Tumblr, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, Ücretli Hizmetlerin işlevselliğini veya Ücretli Hizmetlerin sağlandığı hüküm ve koşulları değiştirebilir veya ortadan kaldırabilir.

Ücretli Hizmetlerin satın alınması nihaidir ve geri ödenmez (özellikle aşağıda tanımlanan Promosyonlar gibi hemen kullanılabilecek Ücretli Hizmetler), Tumblr'ın kendi takdirine bağlı olarak ve her bir Ücretli Hizmetin tabi olduğu kurallara uygun olmadıkça. Hesabınızın veya bu Sözleşme kapsamındaki haklarınızın feshedilmesi, satın alınan Ücretli Hizmetlerin kaybedilmesine neden olabilir. Örneğin, Hesabınız askıya alınırsa, satın aldığınız tüm Premium Temalara ilişkin lisansınızı kaybedersiniz.

Tumblr, sunduğu Ücretli Hizmetlerin fiyatlarını dilediği zaman değiştirebilir. Geçerli olduğu ölçüde, Tumblr, geçerli Ücretli Hizmet üzerinde veya aracılığıyla yeni fiyatları yayınlayarak ve/veya size bir e-posta bildirimi göndererek, bu tür fiyat değişiklikleri hakkında size makul bir bildirimde bulunacaktır. Yeni fiyatları ödemek istemiyorsanız, değişiklik yürürlüğe girmeden önce Tumblr tarafından sunulan geçerli Ücretli Hizmeti satın almamayı veya iptal etmeyi seçebilirsiniz.

11. Yinelenen ödemeler:

Tumblr'daki bazı Ücretli Hizmetler, yinelenen abonelikler (" Abonelikler ") olarak otomatik olarak yenilenir. Abonelikler, kaydolduğunuzda size gösterilen yinelenen tutar (" Abonelik Ücreti ") için aylık veya yıllık bazda (" Abonelik Dönemi ") ücretlendirilir. Bir promosyon sırasında abone olduysanız, bir kupon kodu kullandıysanız veya başka bir şekilde indirim aldıysanız, Aboneliğiniz, indirim döneminin sonunda tam Abonelik Ücreti karşılığında otomatik olarak yenilenecektir.

Bir Aboneliğe kaydolarak, Abonelik Ücretinin (ve geçerli tüm vergilerin), siz Aboneliği iptal edene veya ödemeler başka bir nedenle sona erene kadar her Abonelik Döneminin başında belirlediğiniz ödeme yönteminden otomatik olarak alınmasına izin vermiş olursunuz. sebepler.

Bir sonraki Abonelik Dönemi için ücret ödememek için mevcut Abonelik Sürenizin bitiminden en az yirmi dört (24) saat önce Aboneliğinizi iptal etmelisiniz.

Tumblr Sitesi aracılığıyla kaydolduysanız, ödeme yönteminizi değiştirebilir veya Aboneliklerinizi şu adresten iptal edebilirsiniz: www.tumblr.com/settings/subscriptions. Apple veya Android cihazı gibi bir uygulama içi ödeme platformu kullanarak kaydolduysanız, ödeme yönteminizi değiştirmeniz veya doğrudan bu platformda Aboneliklerinizi iptal etmeniz gerekir.

12. Post+, Bahşiş Verme ve Tumblr Live için Özel Hükümler

Hizmetlerimiz, kullanıcıların aşağıdakiler gibi özellikler aracılığıyla içeriklerinden para kazanmalarına olanak tanır:

Post+: Belirli Kullanıcılar (" İçerik Oluşturucular "), Kullanıcı İçeriğini yalnızca görüntülemek üzere bir Aboneliğe kaydolanların (" +İçerik Yayınla ") kullanılabileceği şekilde belirleyebilir. Daha fazla bilgi için lütfen Post+ SSS bölümümüze bakın.

Bahşiş Özelliği: Kullanıcılar ayrıca blogları ve ilgili içeriği desteklemek için diğer kullanıcılarla ipuçları paylaşabilir. Daha fazla bilgi için lütfen Bahşiş SSS bölümümüze bakın.

Tumblr Canlı: Kullanıcılar canlı yayın yapabilir, diğer yayıncıları izleyebilir ve hediye alıp verebilir. Daha fazla bilgi için lütfen Tumblr Canlı SSS bölümümüze bakın.

Kullanıcılar, dolandırıcılık taktikleri, kimlik avı veya benzeri yöntemlerle başkalarını para göndermeleri için kandırmamalıdır.

Post+ Aboneleri İçin Ek Koşullar:

+Gönderi İçeriğini görüntülemek için Aboneliğe kaydolan kullanıcılar (" Aboneler "), Abonelik Dönemleri boyunca Hizmetler aracılığıyla bir Yaratıcının +Yayın İçeriğine erişim alma hakkı için ödeme yapıyor. Post+, blog bazında mevcuttur, bu nedenle, birden fazla Yaratıcının +Yayın İçeriğine erişmek istiyorsanız, ayrı Aboneliklere kaydolmanız gerekir.

Abonelerin, İçerik Oluşturucunun bunu sağlamaması, bir Abonenin bir Oluşturucu tarafından engellenmesi veya Tumblr'ın hakkınızı askıya alması gibi çeşitli nedenlerle Abonelik Süresi boyunca +Gönderi İçeriğine erişemeyebileceğini anlamak önemlidir. Hizmetleri kullanmak (örneğin, Sözleşmeyi ihlal etmek için) veya herhangi bir +Gönderi İçeriğine erişim, Yaratıcı veya Tumblr tarafından devre dışı bırakılırsa veya kaldırılırsa (örneğin, Sözleşmenin ihlali nedeniyle).

+Gönderi İçeriğinin kullanıma sunulmaması veya +Gönderi İçeriğinin beklentilerinizi karşılamaması (Yaratıcı tarafından vaat edilenler gibi) dahil olmak üzere, Aboneliklerle ilgili tüm riskleri üstleniyorsunuz. Yaratıcının sorumlu olmasını talep etsek de davranışlarından biz sorumlu değiliz. Bu nedenle, yalnızca güvendiğiniz İçerik Oluşturucuların +Gönderi İçeriğine abone olmalısınız. Yaratıcılar tarafından ifade edilen görüşler kendilerine aittir ve bizimkini temsil etmeyebilir.

Son olarak, Hizmetlerdeki yeniden bloglama işlevi aracılığıyla bir +Paylaşım İçeriği teaser'ı paylaşabilseniz de, +Gönderi İçeriğini ekran görüntüsü alarak veya başka bir şekilde herhangi bir kopya oluşturarak veya dağıtarak paylaşamazsınız ve yeniden satamaz, kiralayamaz veya başka bir şekilde ücret alamazsınız. +Yayın İçeriğine erişim için başka herhangi bir kişi.

Damperler için Ek Şartlar:

Bahşiş Özelliği (" Tippers ") yoluyla bahşiş ödeyen kullanıcılar, Tippee tarafından sunulan Kullanıcı İçeriğini desteklediklerini göstermenin bir yolu olarak bahşiş alıcısına (" Tippee ") ödeme yaparlar. Damper olarak, bahşişlerin tamamen isteğe bağlı ve isteğe bağlı olduğunu, karşılığında hiçbir şey alamayabileceğinizi ve verdiğiniz bahşişlerin birisine gönderilebileceğini veya beklemeyeceğiniz bir amaç için kullanılabileceğini kabul edersiniz. Bahşiş Özelliği ile ilgili olarak kullanıcılar arasında ortaya çıkan anlaşmazlıkları çözmeyeceğiz. Bahşiş vermenin size herhangi bir ek hak vermediğini veya herhangi bir Kullanıcı İçeriği veya Tippee ile ilgili olarak size herhangi bir ayrıcalık sağlamadığını anlamak önemlidir. Topluluk İlkelerimize aykırı veya başka bir şekilde yasa dışı, başkalarına karşı taciz edici, nefret dolu veya kendine zarar vermeyle sonuçlanabilecek içerik karşılığında – veya bu içeriğin tanıtımını veya teşvikini yapmak için – ipuçları vermemelisiniz.

Bahşiş Verme Özelliğiyle ilgili, Kullanıcı İçeriğinin mevcut olmayacağı veya Tippee veya Kullanıcı İçeriğinin beklentilerinizi karşılamayabileceği dahil olmak üzere tüm riskleri üstleniyorsunuz. Tippee'nin sorumlu olmasını şart koşsak da davranışlarından biz sorumlu değiliz. Bu nedenle Bahşiş Özelliğini sadece güvendiğiniz Bahşiş verenlerle kullanmalısınız. Tippees tarafından ifade edilen görüşler kendilerine aittir ve bizimkini yansıtmayabilir.

Ödeme işleme ve platform ücretlerinin, burada bulunan ücret dökümüne göre ipuçları üzerinden değerlendirileceğini unutmayın.

Post+ Creator veya Tippee Hesabı Oluşturma ve Sürdürme:

Yaratıcı veya Tippee olmaya hak kazanabilmek için en azından şunları yapmalısınız:

– Mukim olmak ve uygun bir ülkede ikamet etmek;
– Başarılı bir şekilde onaylanmış bir ödeme ve ödeme hesabı oluşturun veya bağlayın (" Bağlantılı Hesabınız "). Bazı durumlarda, Stripe Inc. veya başka bir üçüncü taraf ödeme hizmetleri sağlayıcısı ile bir Bağlantılı Hesap oluşturmanız gerekebilir ve bu durumda (i) Bağlantılı Hesabınızın oluşturulmasıyla bağlantılı olarak doğru bilgiler sağlamayı, (ii) kabul edersiniz. Stripe hüküm ve koşullarına (veya Tumblr tarafından onaylanan diğer üçüncü taraf ödeme hizmeti sağlayıcılarının hüküm ve koşullarına) tabi olmak ve (iii) doğrudan Stripe Inc. ile bir anlaşma yapmak. (veya Tumblr tarafından onaylanan başka bir üçüncü taraf ödeme hizmeti sağlayıcısıyla);
– Belirli yetki alanları ve/veya işlem türleri için gerekli olduğu şekilde, Tumblr'ı yalnızca sizin adınıza ödemeleri kabul etmek ve işleme koymak amacıyla temsilciniz olarak atadınız ve bu gibi durumlarda, bir Kullanıcının ödeme yapma yükümlülüğünün şu durumlarda yerine getirileceğini kabul ediyorsunuz: ve Tumblr'ın söz konusu Kullanıcının ödemesini tahsil ettiği ölçüde; Ve
– Bahşiş Özelliği aracılığıyla para göndermek veya almak için en az on sekiz (18) yaşında olmak da dahil olmak üzere, Tumblr tarafından belirlenen tüm ek Oluşturucu/Tippe uygunluk koşullarını karşılayın.
İstediğiniz zaman tüm Tumblr hesabınızı devre dışı bırakabilir veya Post+'a İçerik Oluşturucu olarak katılımınızı sonlandırabilirsiniz. Ancak, +Gönderi İçeriğiniz, Abonelik Sürelerinin sonuna kadar (bir ihlal nedeniyle kaldırılmadığı sürece) Abonelerinizin kullanımına açık kalacaktır. Yeniden bloglanan +Gönderi teaser içeriği, Abonelik teklifinizin devre dışı bırakılmasının ardından herkese açık olmaya devam edebilir, ancak Abonelik teklifini yeniden etkinleştirmediğiniz sürece Kullanıcılar, Hizmetler aracılığıyla gerçek +Yayın İçeriğinizi göremez.

Tumblr, hesabınızı askıya alması veya bahşiş istemenizi veya kabul etmenizi engellemesi dahil, alabileceğiniz veya alamayabileceğiniz hiçbir ipucundan sorumlu olmayacaktır.

Post+ Oluşturan ve Tippee Davranış Gereksinimleri:

Yasaları veya başkalarının haklarını ihlal etmeyin : Sizin ve +Paylaşım İçeriğinizin bu Sözleşme ve Topluluk İlkelerimiz kapsamındaki tüm gereksinimleri karşılamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Örneğin, +Gönderi İçeriğiniz, başkalarının fikri mülkiyet haklarını koruyan yasalar dahil olmak üzere hiçbir yasayı ihlal etmemelidir. Ayrıca, başka biri adına para alıyorsanız, yürürlükteki tüm yasalara uymanız gerekir. Bu Sözleşmeyi, Topluluk Kurallarımızı ihlal ettiğinize inandığımız durumlar da dahil olmak üzere, herhangi bir zamanda Hesabınızı, Post+ veya Bahşiş Özelliğine katılımınızı ve/veya +Paylaşım İçeriğinizi askıya alma, silme veya feshetme hakkını saklı tutarız. veya kötüye kullanılan Post+ veya Bahşiş Özelliği. Hesabınızı bir başkası kullansa bile, Hesabınızdaki tüm etkinliklerden siz sorumlusunuz.
Dürüst olun : +Gönderi İçeriğinizin doğru bir açıklamasını sağlamak ve içeriği açıklandığı şekilde iletmek dahil olmak üzere, Tumblr, Aboneler ve Tipper'larla olan ilişkilerinizde adil ve doğru davranmalısınız. Dolandırıcılık taktikleri, kimlik avı veya bu tür diğer yöntemlerle başkalarını size ipuçları göndermeleri için kandırmak için Hizmetlerimizi kullanamazsınız.
Aboneler ve Bilgi Verenlerle ilgili sorunları ele alın : +Yayın İçeriğinize Abonelik satın alan Kullanıcılarla veya +Yayın İçeriğinizin kalitesiyle ilgili olanlar da dahil olmak üzere, Kullanıcılarla olan tüm anlaşmazlıkları çözmekten yalnızca siz sorumlusunuz. Aboneler/Tipçiler tarafından başlatılan veya Tumblr tarafından başlatılan ters ibrazlar da dahil olmak üzere, Abonelere ve Bahşiş Verenlere borçlu olunan tüm geri ödemelerden siz sorumlusunuz. Bu tür iade edilen tutarların, Satıcı Hesabınızdaki ödenmemiş bakiyeden ödenmesine veya Satıcı Hesabınıza borçlu olunmasına veya +Yayın İçeriğinizden veya ipuçlarınızdan elde edilen gelirlerden mahsup edilmesine izin veriyorsunuz. Tumblr, geri ödemelerin uygun olduğuna inanıyorsa, ödeme tutarlarını geri alma ve/veya Abonelere/Tahvilcilere geri ödeme başlatma hakkını saklı tutar.
Vergileri unutmayın : Bağlı Hesaplarınızla ilgili tüm gelir bildirimi ve vergi stopajı gerekliliklerinden siz sorumlusunuz. Tumblr, geçerli yasaların gerektirdiği ölçüde, +Gönderi İçeriğiniz veya ipuçlarınız için yapılan tüm ödemelerden geçerli vergiyi düşebilir, ancak bunu yapmakla yükümlü değildir.
Post+ Creator ve Tippee Ödemeleri:

+Post İçeriği ve Bahşiş Özelliği için yapılan ödemeler, Aboneler tarafından +Post İçeriğiniz için ödenen tutarların ve/veya Bahşiş Verenler tarafından ödenen tutarların toplanması ve Tumblr platform ücretleri, ödeme işlemci ücretleri, geri ödemeler/ters ibrazlar ve ilgili ücretler/ stopajlar. Ödeme işlemcisi ücreti oranları ve zamanlaması, her Abone veya Damper tarafından kullanılan ödeme seçeneğine (ör. Stripe, Apple, Google, vb.) bağlı olacaktır. Ödeme ücretleri hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Size ödeme yapılmasını kolaylaştırmak için gerekli olabilecek bilgiler de dahil olmak üzere doğru bilgileri sağlamaktan sorumlusunuz. Ödemeler yalnızca Tumblr (veya ilgili ödeme işlemcisi) tarafından veya adına tutulan kayıtlara göre hesaplanır. Tumblr, ödeme yöntemini istediği zaman tamamen kendi takdirine bağlı olarak değiştirme hakkını saklı tutar. Ayrıca Tumblr, geri ödemeler, dolandırıcılık, suistimal, bu Sözleşmenin ihlali nedeniyle veya bu tür riskleri azaltmak için Tüccar Hesabınızı alıkoyma, mahsup etme veya geri ödeme yapma hakkını saklı tutar. Site bakımı veya Hesabınızın askıya alınması, silinmesi veya feshedilmesi, Post+'a katılım, Bahşiş Özelliği veya ilgili +Post İçeriği dahil olmak üzere Hizmetlerin kullanılamaması nedeniyle kazanılmayan tutarlardan sorumlu olmayacağımızı kabul edersiniz.

Ödemeler, tamamen kendi takdirine bağlı olarak Tumblr tarafından belirlenecektir ve bu tür bir karar nihai ve bağlayıcıdır. Yapılan herhangi bir ödemeye itiraz ederseniz, söz konusu ödemeyi otuz (30) gün içinde www.tumblr.com/support adresinden bize ihtilafınızın ayrıntılı bir açıklamasını sağlayarak Tumblr'a bildirmelisiniz. Bunu yapmamanızın, söz konusu ihtilaflı ödemeyle ilgili herhangi bir hak talebinden feragat etmenizle sonuçlanacağını kabul etmektesiniz. Tumblr, size borçlu olunan ödemeyi nihai olarak belirleme konusundaki mutlak hakkından hiçbir şekilde feragat etmez.

Tumblr Live için Ek Koşullar

Tumblr Live, The Meet Group ("TMG") tarafından desteklenen bir canlı yayın özelliğidir. Tumblr Live'ı kullanımınız, politikalarımıza (bu Sözleşme, Topluluk İlkelerimiz ve Gizlilik Politikamız) ve TMG'nin politikalarına (TMG'nin Hizmet Şartları, TMG'nin İçerik ve Davranış Politikası ve TMG'nin Gizlilik Politikası) tabidir. Şartlar arasında bir çelişki olması durumunda, daha kısıtlayıcı olan hüküm(ler) uygulanacaktır.

Tumblr Live, TMG tarafından desteklendiğinden, bu şu anlama gelir:

– Tumblr, kullanıcı adınız, profil fotoğrafınız, hakkımda ve kesin olmayan coğrafi konum verileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere belirli verileri TMG ile paylaşmak zorunda kalabilir. TMG ayrıca doğrudan sizden ek bilgiler toplayabilir. TMG'nin Tumblr Live özelliğinin operatörü olduğunu ve Tumblr Live'ı kullanırken oluşturduğunuz tüm veri ve içeriğin denetleyicisi olarak hareket edeceğini anlıyor ve Tumblr'ın hiçbir sorumluluk teorisi kapsamında size karşı hiçbir şekilde sorumlu olmayacağını kabul ediyorsunuz. veya herhangi bir tutar için ve bu tür herhangi bir sorumluluk TMG'nin Hizmet Koşullarına tabi olacaktır;
– Tumblr ayarlarınız Tumblr Live'a taşınmayabilir. örneğin, bir blogu parola ile korursanız, bu parola koruması Tumblr Live profiliniz veya akışlarınız için geçerli olmaz;
– Tumblr Live, içeriğinizi paylaşmanıza ve Tumblr kullanıcılarının ötesindeki diğer içerikleri görüntülemenize olanak sağlayabilir;
– Tumblr Live'daki akışlar TMG tarafından yönetilir ve herhangi birimizin geçerli politika veya şartların ihlal edildiğine inanması durumunda biz veya onlar Tumblr Live'a erişiminizi herhangi bir zamanda askıya alabiliriz.
– (a) Tumblr Canlı Hizmetlerinin herhangi bir kaynak kodunu kopyalayamaz, değiştiremez, türetilmiş bir çalışma oluşturamaz, tersine mühendislik yapamazsınız (yürürlükteki yasanın gerektirdiği durumlar dışında), kaynak koda dönüştüremez, çeviremez, parçalarına ayıramaz veya başka bir şekilde çıkarmaya çalışamazsınız; (b) Tumblr Canlı Hizmetlerini satmak, yeniden satmak, alt lisansını vermek, devretmek veya dağıtmak; (c) ticari olarak mevcut herhangi bir hizmeti doğrudan veya dolaylı olarak oluşturmak veya sağlamak için Tumblr Canlı Hizmetlerine erişim; veya (d) Tumblr Canlı Hizmetlerinin herhangi bir özelliğini, işlevini, arayüzünü veya grafiğini kopyalamak.
Sadece Tumblr Live'da kullanılabilen ve diğer Ücretli Hizmetler'de kullanılamayan Tumblr Live Kredileri satın alarak Tumblr Live'da hediye verebilirsiniz. Tumblr Canlı Kredi satın alımları nihaidir, devredilemez ve iade edilemez. Tumblr Live Kredilerinin parasal bir değeri yoktur ve para birimi veya mülk teşkil etmez. Tumblr Live Kredileri satın alarak, bizim veya TMG tarafından izin verildiğinde ve izin verildiğinde, Tumblr Live'da dijital ürünlere (Tumblr Live Hediyeleri) erişmek için sınırlı bir lisans alırsınız. Tumblr Live Kredilerinin kullanımı, açıkça TMG Hizmet Koşullarının krediler ve dijital hediyeler bölümlerine tabidir. Tumblr Live Kredilerinin satın alınması dışında Tumblr'ın size karşı hiçbir şekilde yükümlü olmayacağını anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

Tumblr Live Kredileriniz, Tumblr Live'da sanal hediyeler satın almak için kullanılabilir ve Tumblr Live'ı kullanırken herhangi bir sanal hediye aldığınız ölçüde, bu tür hediyelerin alınması ve nakde çevrilmesi TMG Hizmet Koşullarına tabidir. Makbuzunuzla veya alınan herhangi bir hediyeden para çekmenizle ilgili tüm sorunları çözmek için yalnızca TMG'ye bakmayı kabul edersiniz.

Tumblr Live'a erişiminiz herhangi bir nedenle sona ererse (örneğin, Tumblr hesabınızı silerseniz veya biz Tumblr Live'a erişiminizi askıya alırsak), geri ödeme veya tazminat ödemeden biriktirdiğiniz tüm Tumblr Live Kredilerine veya Tumblr Live Hediyelerine erişiminizi kaybedersiniz.

Bu noktada, Tumblr Live devre dışı bırakılamaz, bu yüzden özelliği kullanmak istemiyorsanız yok sayın.

13. Garanti Reddi; "OLDUĞU GİBİ" Temelinde Sunulan Hizmetler

Hizmetlere veya herhangi bir İçeriğe erişiminiz ve bunları kullanımınızın riski size aittir. HİZMETLERİN SİZE "OLDUĞU GİBİ" VE "MEVCUT OLDUĞU GİBİ" TEMELİNDE SUNULDUĞUNU ANLAR VE KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ. YUKARIDA BELİRTİLENLERİ SINIRLAMAKSIZIN, YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, TUMBLR SATILABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL ETMEME KONUSUNDA AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ REDDEDER. Tumblr, Hizmetlerin kullanımının (a) zamanında, kesintisiz veya hatasız olacağına veya diğer herhangi bir donanım, yazılım, sistemle birlikte çalışacağına dair herhangi bir beyan veya garanti dahil olmak üzere, Hizmetlerle ilgili hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez., veya veriler, (b) ihtiyaçlarınızı veya beklentilerinizi karşılamalı, (c) hatalardan veya kusurlardan arındırılmış olmalı, (d) virüslerden veya diğer zararlı bileşenlerden ari olmalıdır; veya (e) tamamen güvende olmanız veya bizimle paylaştığınız bilgilerin güvende olması. Tumblr ayrıca İçerikle ilgili hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez; Özellikle Kullanıcı İçeriği, bu İçeriği sağlayan Kullanıcılar tarafından sağlanır ve yalnızca Kullanıcıların sorumluluğundadır. Tumblr'dan veya Hizmetler aracılığıyla alınan sözlü veya yazılı hiçbir tavsiye veya bilgi, burada açıkça belirtilmeyen herhangi bir garanti oluşturmaz.

14. Taleplerde Zaman Sınırlaması ve Sorumluluktan Muafiyet

Bu Sözleşmeden veya Tumblr ile olan ilişkinizden kaynaklanan veya bunlarla ilgili olabilecek herhangi bir talebinizin, bu iddianın ortaya çıkmasından sonraki bir yıl içinde yapılması gerektiğini kabul ediyorsunuz; aksi takdirde, talebiniz kalıcı olarak engellenir.

Ayrıca, yasaların izin verdiği ölçüde, Tumblr'ı ve çalışanlarını, temsilcilerini, danışmanlarını, yöneticilerini, hissedarlarını, doğrudan veya dolaylı olarak kontrol eden, ortak kontrol altında olan veya doğrudan veya dolaylı olarak kontrol ettiği diğer kişi veya kuruluşları, Tumblr'dan ("Tumblr Bağlı Kuruluşları"), bilinen ve bilinmeyen (ihmal iddiaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) her türden ve nitelikteki (ihmal iddiaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) taleplerden, yükümlülüklerden, iddialardan ve/veya zararlardan (fiili ve sonuç olarak kaynaklanan) kaynaklanan veya bunlarla ilgili aşağıdaki:

Siz ve diğer Kullanıcılar arasındakiler dahil olmak üzere Kullanıcılar arasındaki anlaşmazlıklar.

Üçüncü taraf siteleri ve hizmetleri de dahil olmak üzere genel olarak üçüncü tarafların eylemleri (yani, Tumblr veya Tumblr İştiraki olmayan bireyler veya kuruluşlar).

Hesabınızın sizin tarafınızdan veya üçüncü bir şahıs tarafından herhangi bir şekilde kullanılması veya kullanılmasıyla ilgili ihtilaflar.

Bu tür iletişimlerin veya İçeriğinizin yetkisiz olarak ele alınması, kullanılması veya değiştirilmesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Hesabınızla ilgili veya Hesabınız altında depolanan İçeriğe veya Veri iletişimlerine yetkisiz erişimle ilgili iddialar. Açıklık açısından, bu, Hesap kimlik bilgilerinizin güvenliği ile ilgili tüm iddiaları içerir.

Herhangi bir yerde Tumblr ile ilgili herhangi bir şekilde yüz yüze toplantılarla ilgili iddialar (" Buluşmalar "), herhangi bir Kullanıcının veya organize eden, katılan veya başka bir şekilde dahil olan üçüncü tarafların eylemleri veya ihmalleriyle ilgili iddialar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir Meetup'ta. Yazılı olarak aksi açıkça belirtilmedikçe, Tumblr Meetup'lara sponsorluk yapmaz, onları denetlemez veya hiçbir şekilde kontrol etmez.

Kaliforniya'da ikamet ediyorsanız, Kaliforniya Medeni Kanunu § 1542'den feragat etmiş olursunuz: "Genel bir ibra, alacaklının ibrayı yerine getirdiği sırada lehinde olduğunu bilmediği veya şüphelenmediği iddiaları kapsamaz; kendisi tarafından bilinmesi, borçluyla olan anlaşmasını maddi olarak etkilemiş olmalıdır."

15. Sorumluluğun Sınırlandırılması

GEÇERLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, TUMBLR VE TUMBLR BAĞLI KURULUŞLARI ŞUNLARDAN SORUMLU TUTULAMAZ: (A) HERHANGİ BİR TÜRDEN DOLAYLI, ARIZİ, ÖRNEK OLARAK CEZAİ VEYA DOLAYLI ZARARLARDAN; (B) KAYIPLAR: KÂR, GELİR, VERİ, KULLANIM, İYİ NİYET VEYA DİĞER MADDİ OLAN KAYIPLAR; (C) HİZMETLERE ERİŞİMİNİZ, HİZMETLERİ KULLANMANIZ VEYA HİZMETLERE ERİŞİM YA DA HİZMETLERİ KULLANAMAMANIZLA İLİŞKİLİ ZARARLAR; (D) HİZMETLERİ KULLANAN HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ ŞAHISIN VEYA KULLANICININ HERHANGİ BİR SINIRLAMA OLMAKSIZIN, İFTİRALAYICI, SALDIRICI VEYA YASA DIŞI DAVRANIŞ VEYA İÇERİK DAHİL OLMAK ÜZERE HERHANGİ BİR DAVRANIŞI VEYA İÇERİĞİ İLE İLGİLİ HASARLAR; VE/VEYA (E) HERHANGİ BİR İÇERİKLE İLGİLİ HERHANGİ BİR ŞEKİLDE ZARAR GÖRMEK. BU SINIRLAMA, GARANTİYE, SÖZLEŞMEYE, HAKSIZ YA DA DİĞER HERHANGİ BİR HUKUKİ TEORİYE DAYALI TÜM TALEPLER İÇİN GEÇERLİDİR.

GEÇERLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, TÜMBLR'IN VE TUMBLR BAĞLI KURULUŞLARININ BU SÖZLEŞME KAPSAMINDAKİ HERHANGİ BİR ZIMNİ GARANTİLER DAHİL OLACAK HERHANGİ BİR TALEPLE İLGİLİ TOPLAM SORUMLULUĞU, DOLARIN BÜYÜKLÜĞÜYLE, GEÇERLİ OLANLARI KULLANMAK İÇİN YÜZ ABD DOLARIYLA SINIRLIDIR HİZMETLER).

16. Garantilerin İstisnaları ve Sorumluluğun Sınırlandırılması

Bazı yargı bölgeleri, Bölüm 13 ve 15'te belirtildiği gibi belirli garantilerin hariç tutulmasına veya sorumluluğun hariç tutulmasına/sınırlanmasına izin vermeyebilir, bu nedenle yukarıdaki sınırlamalar sizin için geçerli olmayabilir.

17. Fesih

Taraflardan herhangi biri, diğer tarafa bildirimde bulunmak suretiyle bu Sözleşmeyi herhangi bir zamanda feshedebilir. Tumblr, bu Sözleşmenin hüküm veya koşullarından herhangi birini ihlal etmeniz dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir nedenle veya hiçbir neden olmaksızın, önceden bildirimde bulunmadan veya herhangi bir sorumluluk üstlenmeden, Hizmetlerin herhangi birine ve tümüne erişiminizi veya bunları kullanma yeteneğinizi derhal feshedebilir veya askıya alabilir. Özellikle, Tumblr tekrarlanan telif hakkı ihlali nedeniyle işaretlenen Hesapları derhal feshedebilir veya askıya alabilir.

Bir Hizmetteki Hesabınızın askıya alınması dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere, bir Hizmete erişiminizin veya onu kullanma yeteneğinizin sona erdirilmesi üzerine, söz konusu Hizmeti ve herhangi bir İçeriği kullanma veya bunlara erişme hakkınız derhal sona erecektir. Bu Sözleşmenin doğası gereği fesihten sonra geçerli olması gereken tüm hükümleri, mülkiyet hükümleri, garanti feragatnameleri ve sorumluluk sınırlamaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere fesihten sonra da geçerli olacaktır. Hizmetlerin feshedilmesi ve Hizmetlerin kullanılması, aksi halde ortaya çıkan veya bu tür bir fesih öncesinde tahakkuk eden herhangi bir yükümlülüğünüzü ortadan kaldırmaz veya Tumblr'a veya herhangi bir üçüncü tarafa sahip olabileceğiniz herhangi bir sorumluluğu sınırlamaz ve bir kullanıcı iseniz sizi haklarınızdan kurtarmaz. Gizlilik Politikasında açıklanan Avrupa Ekonomik Alanı.

18. Kanun ve Yer Seçimi

Siz ve Tumblr, bu Sözleşmeden veya Hizmetlerden doğan herhangi bir hak talebini veya anlaşmazlığı bu Bölüme uygun olarak veya siz ve Tumblr'ın yazılı olarak başka şekilde mutabık kaldığı şekilde çözeceğimizi kabul ediyorsunuz. Resmi uyuşmazlık çözümüne başvurmadan önce, bir çözüm aramak için bizimle iletişime geçmenizi önemle tavsiye ederiz.

Hukuk ve Hukuki Uyuşmazlıklar Forumu:

Bu Sözleşme, kanunlar ihtilafı hükümlerine bakılmaksızın, New York'ta ikamet edenler arasında tamamen New York'ta akdedilen ve ifa edilecek sözleşmeler için geçerli olduğu şekliyle, her bakımdan New York Eyaleti yasalarına tabi olacaktır. Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, Tumblr'a karşı sahip olabileceğiniz herhangi bir iddia veya ihtilafın münhasıran New York County, New York'ta bulunan bir eyalet veya federal mahkeme tarafından çözülmesi gerektiğini kabul ediyorsunuz. Tüm bu iddiaları veya ihtilafları dava etmek amacıyla New York, New York'ta bulunan mahkemelerin kişisel yargı yetkisine tabi olmayı kabul ediyorsunuz.

(a) Amerika Birleşik Devletleri federal, eyalet veya yerel hükümet kurumu veya kuruluşuysanız, (b) Hizmetleri resmi sıfatınızla kullanıyorsanız ve (c) bu Bölümdeki hükümleri yasal olarak kabul edemiyorsanız, bu Bölüm ' senin için geçerli değil Bu tür kuruluşlar için, bu Sözleşme ve ilgili herhangi bir eylem, kanunlar ihtilafı hükümleri dikkate alınmaksızın Amerika Birleşik Devletleri kanunlarına tabi olacaktır ve federal kanunun yokluğunda ve federal kanunun izin verdiği ölçüde, kanunlar hukuk seçimi hariç, New York Eyaleti.

19. Çeşitli

Bu Sözleşme, zaman zaman değiştirildiği şekliyle, buradaki konuya ilişkin olarak siz ve Tumblr arasındaki sözleşmenin tamamını oluşturur. Bu Sözleşme, buradaki konuya ilişkin tüm önceki veya eşzamanlı mutabakatların veya yazılı veya sözlü anlaşmaların yerini alır ve taraflar arasındaki tüm ve münhasır sözleşmeyi oluşturur. Taraflardan herhangi birinin burada belirtilen herhangi bir hakkı herhangi bir şekilde kullanmaması, burada belirtilen diğer haklardan feragat edildiği anlamına gelmez. Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünün uygulanamaz veya geçersiz olduğu tespit edilirse, söz konusu hüküm, bu Sözleşmenin aksi takdirde uygulanabilir ve tam olarak yürürlükte ve yürürlükte kalması için gereken minimum ölçüde sınırlandırılacak veya ortadan kaldırılacaktır. Bu Sözleşme, Tumblr'ın önceden yazılı izni olmadan sizin tarafınızdan devredilemez, devredilemez veya alt lisans verilemez. Tumblr, bu Sözleşme'yi herhangi bir zamanda sizin onayınız olmadan tamamen veya kısmen devredebilir. Bu Sözleşmenin bir sonucu olarak hiçbir temsilcilik, ortaklık, ortak denetleyicilik, ortak girişim veya istihdam oluşturulmaz ve sizin Tumblr'ı hiçbir şekilde bağlayıcı herhangi bir yetkiniz yoktur. Tumblr'a bu Sözleşme tarafından gerekli görülen veya izin verilen herhangi bir bildirim yazılı olacak ve ulusal olarak tanınan bir gece kuryesiyle şahsen teslim edildiğinde veya birinci sınıf, taahhütlü veya taahhütlü postayla, posta ücreti önceden ödenmiş olarak gönderildiğinde, alındıktan sonra geçerli sayılacaktır.

20. Amerika Birleşik Devletleri Dışında Bulunan Kullanıcılar İçin Özel Hükümler

Tumblr, küresel ürün ve hizmetler sağlar ve bireylerin sevdikleri şeyleri paylaşmaları ve takip etmeleri için küresel bir topluluk sağlar. Ancak Tumblr'ın sunucuları ve operasyonları Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunmaktadır ve Tumblr'ın politikaları ve prosedürleri Amerika Birleşik Devletleri yasalarına dayanmaktadır. Bu nedenle, aşağıdaki hükümler özellikle Amerika Birleşik Devletleri dışında bulunan Kullanıcılar için geçerlidir: (1) Kullanıcı İçeriği ve herhangi bir kişisel bilgi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bilgilerinizi Amerika Birleşik Devletleri'ne aktaracağımızı, saklayacağımızı ve işleyeceğimizi kabul ediyorsunuz. ve/veya diğer ülkeler size Hizmetleri sağlamak ve bu Sözleşmeyi ifa etmek için; ve (2) Hizmetleri Amerika Birleşik Devletleri tarafından ambargo uygulanan bir ülkeden kullanıyorsanız veya Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığının "Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar" listesinde yer alıyorsanız, finansal işlemlerde bulunmayacağınızı veya herhangi bir ticari faaliyette bulunmayacağınızı kabul edersiniz. Hizmetleri kullanan veya Hizmetler aracılığıyla yapılan faaliyetler (örneğin, Premium Temalar satın alma).

Bir ihlal bildirimi gönderin

21. DMCA Telif Hakkı Politikası

Tumblr, Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası (" DMCA ") uyarınca Hizmetlerde telif hakkı ihlaline karşı aşağıdaki politikayı benimsemiştir. Telif hakkı nedeniyle yayından kaldırma bildirimleri için Tumblr'ın Atanmış Temsilcisinin adresi (" Atanan Temsilci ") aşağıda listelenmiştir. Telif hakkı bildirim formumuzu kullanarak DMCA kapsamında bir bildirim gönderebilirsiniz.

Telif Hakkı İhlallerinin Bildirilmesi Durumları:

Hizmetlerde bulunan veya Hizmetler aracılığıyla erişilen İçeriğin bir telif hakkını ihlal ettiğini düşünüyorsanız, lütfen aşağıdaki bilgileri içeren bir telif hakkı ihlali bildirimini aşağıdaki adresten Atanmış Temsilciye gönderin:

İhlal edilen işin veya malzemenin tanımlanması.

İhlalde bulunduğu iddia edilen materyalin, konumu da dahil olmak üzere, Tumblr'ın onu bulabilmesi ve varlığını doğrulayabilmesi için yeterli ayrıntıyla tanımlanması.

Ad, adres, telefon numarası ve e-posta adresi dahil olmak üzere bildirimde bulunan taraf ("Bildiren Taraf") için iletişim bilgileri.

Bildirimde Bulunan Tarafın, materyalin telif hakkı sahibi, temsilcisi veya kanun tarafından izin verilmediğine iyi niyetle inandığına dair bir beyan.

Bildirimde verilen bilgilerin doğru olduğuna ve Bildirimde Bulunan Tarafın telif hakkı sahibi adına şikayette bulunmaya yetkili olduğuna dair yalan yere yemin cezası altında yapılan bir açıklama.

İhlal edildiği iddia edilen telif hakkının sahibi adına hareket etmeye yetkili bir kişinin fiziksel veya elektronik imzası.

Bir telif hakkı ihlali bildiriminde sağlanan bilgilerin, ihlalde bulunduğu iddia edilen içeriği yayınlayan Kullanıcıya iletilebileceğini lütfen unutmayın. Geçerli bir DMCA bildirimi uyarınca materyali kaldırdıktan sonra, Tumblr ihlalde bulunduğu iddia edilen materyalden sorumlu Kullanıcıya materyali kaldırdığını veya materyale erişimi devre dışı bıraktığını derhal bildirecektir. Tumblr, uygun koşullar altında, mükerrer telif hakkı ihlali yapan Kullanıcıların Hesaplarını feshedecektir ve tamamen kendi takdirine bağlı olarak, herhangi bir Kullanıcıyı gerçek veya görünür telif hakkı ihlali nedeniyle feshetme hakkını saklı tutar.

Bir DMCA Karşı Bildirimi Gönderme:

Bir DMCA bildirimine haksız yere maruz kaldığınızı düşünüyorsanız, aşağıdaki bilgileri aşağıdaki adresteki Atanmış Temsilciye vererek Tumblr'a bir karşı bildirimde bulunabilirsiniz:

Tumblr'ın kaldırdığı veya erişimi devre dışı bıraktığı materyallerin belirli URL'leri.

Adınız, adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz.

Adresinizin bulunduğu adli bölge için Federal Bölge Mahkemesinin (veya adresiniz Amerika Birleşik Devletleri dışındaysa, New York County, New York'ta bulunan federal bölge mahkemelerinin) yargı yetkisini kabul ettiğinize ve orijinal DMCA bildirimini sağlayan kişiden veya böyle bir kişinin temsilcisinden işlem tebligatını kabul edecektir.

Aşağıdaki ifade: "Kaldırılacak veya devre dışı bırakılacak malzemenin bir hata veya yanlış tanımlama sonucunda kaldırıldığına veya devre dışı bırakıldığına iyi niyetle inandığıma yemin ederim."

İmzan.

Geçerli bir karşı bildirim alındığında, Tumblr bunu orijinal DMCA bildirimini gönderen Bildirimde Bulunan Tarafa iletecektir. Orijinal Bildirimde Bulunan Tarafın (veya temsil ettiği telif hakkı sahibinin), ihlalde bulunduğu iddia edilen materyalle ilgili olarak yasal işlem başlattığını bize bildirmek için on (10) günü olacaktır. Tumblr on (10) gün içinde böyle bir bildirim almazsa, materyali Hizmetlere geri yükleyebiliriz.

Atanmış Temsilci

Telif hakkı bildirim formu: https://www.tumblr.com/dmca

22. Açık Kaynak Açıklamaları

Yorum yapın