1xbet

Bu Kullanımlar Genel Olarak Büyücülüktür

Kart oyunları

11 Ağustos 2020 Genel Yorumlar

1xbet

#bir# #11.# /b> #yüz# > Sıkıldığımız bir günde, arkadaşlarımızla buluştuğumuzda ya da sadece kendimizi oyalamak için kağıt oynamak bizi rahatlatabilir ya da dikkatimizi dağıtabilir.

İçinde pek çok çeşit bulunmasının yanı sıra bazı oyunları kendiniz de keşfedebilirsiniz. Bunun dışında iskambil kartları konusundaki bilgi seviyenize bağlı diyebiliriz. Oynanacak kartları ve oyun bilgisini bilmeyi gerektiren oyunlar olduğu gibi fazla bilgi gerektirmeyen oyunlar da vardır.

Kart Oyunları Türleri

Genel olarak kart oyunları oynamak istiyorsanız öncelikle kartların sırasını ve isimlerini bilmeniz gerekir. Örnek vermek gerekirse; Asın en büyük olduğunu, ardından papaz, kız, joker ve sayıların geldiğini bilmeden bu bilgiye ihtiyaç duyan bir oyunu oynayamazsınız. Aynı şekilde, bazı oyunlar kartlardaki şekilleri bilmenizi gerektirir.

Çoğu zaman diğer kişilerle oynanan oyunlar ve iskambil kartları 2-4 oyuncu ile oynanır. Aynı zamanda iskambil kağıtlarını kullanarak kendi başınıza eğlenmeniz de mümkündür. Bu tür oyunların başında ise kartlarla fal bakılması gelmektedir.

1xbet

Bilgisayarlarımızda başka bir tür kart oyunu bulmak mümkündür. Bu tür oyunlara örnek olarak çoğumuzun aşina olduğu örümcek olarak da bilinen bilgisayar oyununu verebiliriz. Ancak bazı siteler ve akıllı telefon uygulamaları ile kart oyunları oynamak mümkün.

Kart Oynamanın Anlamı ve Tarihçesi

Bu konudaki tartışmalar uzun yıllardır devam etse de bazı anlaşmalara varılmıştır. Bunlara örnek vermek gerekirse; Kalp adı verilen, üzerinde kalp sembolü bulunan kartlar, üst sınıfı temsil eder. Bunun dışında maça sembolü askeri sınıfı, maça sembolü olan kartlar ticaret sınıfını yani burjuva sınıfını, sinek denilen kartlar ise alt sınıfı temsil eder. Oyun kartlarının bazı gizli anlamları olabileceğine dair teoriler öne sürülse de, kesin olarak kanıtlamak mümkün değil.

Yaklaşık on iki asır önce Hindistan, Çin ve Arabistan coğrafi bölgelerinde iskambil kartlarının oynandığına dair karşı kanıtlar var. Bu kartların kökeninin falcılıkta kullanılan ve günümüzde de yaygın olarak kullanılan tarot kartlarına dayandığı düşünülmektedir. Oyun kartlarının Avrupa'ya taşınmadan önce Mısır'a geldiği ve oradan Avrupa'ya yayıldığı biliniyor. Yani iskambil kağıtlarının Avrupa'ya Müslümanlar aracılığıyla geçtiğini söyleyebiliriz.

Oyun kartlarının bugünkü oyun şeklini almadan önce farklı amaçlarla kullanıldığı düşünülmektedir. Bu kullanım alanları genel olarak büyücülük, birine mesaj göndermek ve falcılık olarak bilinmektedir. Ancak günümüzde bu tür kullanım alanlarından kurtulmuş ve sadece bir oyun aracı olarak görülmeye başlanmıştır.

Küçük boyutu ve kolay kullanımı, hızla yayılmasına yardımcı oldu. Bu özellikleri ve bir eğlence aracı olması sayesinde Avrupa'da hızla yayılmaya başlamıştır. Yayılması genellikle askerlerin gittikleri yerlerden ceplerinde iskambil kağıtları getirmeleri ile sağlanıyordu. Amerika ise kart oyunlarıyla diğer ülkelere göre biraz geç tanıştı.

1xbet

Yorum yapın